| ralllyyyy a întrebat:

am si eu o intrebare. Cum as putea sa stiu daca un baiat ma place? Ma inteleg bine cu el ca amicii.As vrea sa ii spun ca il plac dar nu cred ca sentimentul e reciproc...

2 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Retine-ti impulsul,pastreaza-ti secretul,ramai buna lui amica!
Dar,incurajeaza-l,zambeste-i,discuta cu el,petrece suficient timp alaturi de el.
Pentru ca, daca te place, pana la urma va spune sau va face ceva, iar daca nu te place posibil sa nu mai vrea sa fiti nici amici.
Nu te oferi tu, mai ales cand ai motive sa crezi ca sentimentul nu e reciproc!

| Latinmoon a răspuns:

Daca iti arata el acest lucru adica zambeste cand te vede si se gandeste mereu la tine.