| ღPufuleț a întrebat:

Cum sa-i spun unui baiat care ma place ca sentimentul nu este reciproc deoarece nu-l cunosc prea bine? PS :nu vreau sa-l ranesc. Sfaturi plz?= fUNDA

5 răspunsuri:
| Sabyynna a răspuns:

Incearca sa ii spui ca nu poti sa placi pe cineva pana nu il cunosti cu adevarat. Ca nu ai vrea sa ii zici ca il placi si apoi sa descoperi ca nu este asa si sa il ranesti, ca tu consideri ca nu poti simti ceva pentru cineva daca nu il cunosti indeajuns de mult...

| adriang95 a răspuns:

Spune-i in fata (sau ma rog... direct).
Daca e barbat va intelege
Daca e bou, va face ca bou'
Daca e bisexual va plange.

| Srobert a răspuns:

Nu cred ca l-ai rani daca i-ai spune, pentru ca doar ii place de tine, dar daca ar mai fi o varianta. Ignrolal, cand o sa vada ca nu reprezinta un interes pentru tine, o sa inteleaga singurhappy

| Teleki_Michael_1974 a răspuns:

1Incearca sa-l iei cu usurelul.
2Invital undeva(la un restaurant unde sa mancati amandoi).
3Apoi unde l-ai invitat ii spui astfel de cuvinte:A fost frumos la intalnire dar nu cred ca ar merge intre noi doi.
4Atunci vei pleca.Iar el va intelege.Desigur nu vei pleca sa de genu wow ci eu stiu ii dai un pupic pe obraz si gata.

| AntiHeroes a răspuns:

Spune-i sincer ceea ce simţi!
Este foarte neplăcut când cineva îşi doreşte mai mult de la tine şi sentimentul nu este reciproc. Este de înţeles că nu ştii cum să reacţionezi. El a fost foarte curajos şi sincer când ţi-a spus despre sentimentele lui, acum este rândul tău să faci acelaşi lucru. Fii deschisă cu el şi nu încerca să-l păcăleşti, altfel rişti să-l răneşti. Încearcă să-i spui: „Ţin foarte mult la tine, dar doar ca prieten. Din păcate nu simt mai mult.". Refuzul tău o să-l doară, dar acest lucru nu poate fi evitat. Este foarte probabil ca el să se distanţeze pentru un timp de tine, iar tu trebuie să accepţi acest lucru. În astfel de situaţii este nevoie de timp. După o perioadă lucrurile ar trebui să revină la normal, dar nu există o certitudine că se va întâmpla aşa. Există întotdeauna riscul ca relaţia voastră să nu mai fie niciodată cum a fost, dar nu ai cum să eviţi acest lucru. Trebuie să-i spui ceea ce simţi pentru că nefiind sinceră cu el îl faci doar să sufere.