| misteru a întrebat:

Cum pot sa-mi marturisesc dragostea fata de o fata. Imi place foarte mult de ea, dar nu stiu daca sentimentul e reciproc. Intr-un fel mi-e frica sa-i spun pentru ca nu as vrea sa zica "nu", deoarece m-as simti foarte prost.
Va rog ajutati-ma, dati-mi niste sfaturi.
Va mutumesc

3 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Treebuie sa te convingi ca te place pentru ca altfel nu preai ai ce face decat sa iti asumi riscu. stai mai mult pe langa ea cum se zice``cucereste-o`` sh dupa un timp ai sa stii ce ai de facutwinking

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Uite., inainte de a-i spune ce simti pentru ea, ai putea sa incerci sa o cuceresti cu diferite gesturi.Afla ce ii place, invit-o in oras, fa-o sa zambeasca, fa-i complimente si ce stii tu ca ii place iar mai apoi, daca vezi ca reactioneaza cumva la gesturile tale, atunci ii poti spune ca o placi iar daca te refuza asta e, viata merge inainte desi stiu ca e greu dar vei trece peste...asta in caz ca zice nu.
Bafta si curaj!happy

| anonim_7264 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te duci la ea si sa ii spui in fata ce sentimente ai pentru ea. fetele apreciaza lucrul acesta. poate ca si ei ii place de tine, poate undeva pe un sait a scris si ea o intrebare ca a ta.risca.nu ai nimic de pierdut.viata merge inainte bafta