| dulc3'maria a întrebat:

Cum sa ii arat iubitului meu cat de mult il iubesc.nu prea stiu.gesturi ceva.sa il iau in brate cand il vad sau ce sa fac.sa il alint"dar cum"? sunt si mai timida si rar fac gesturi frumoase.invatati-ma si pe mine ceva va rog vreau sa ii demonstrez ca il iubesc cu adevarat multumesc din suflethappy

6 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Sa stii ca fara sa faci nimic, doar modul in care te uiti la el, il va face sa stie cu certitudine ca-l iubesti. Desigur ca atunci cand te intalnesti cu el, dupa ce ati fost despartiti ceva timp o sa-l imbratisezi si o sa-i spui ca ti-a fost dor de el, ca ti-a lipsit ca, viata fara el a fost searbada si ca ai fost trista simtind ca ti-a lipsit o parte din tine, cat a fost plecat, ori cat timp nu v-ati vazut.
Dar faci asemenea gesturi, spui asemenea cuvinte doar daca el a fost cel care anterior ti-a impartasit iubirea, altfel nu cred ca se va bucura daca o sa-l "sufoci", poti cu o comportare mai deosebita decat cea care seamna cu tine, cu modul tau de afi, sa-l pui la ganduri.
Un sfat bun fii tu insuti in orice imprejurare, daca te saruta, raspunde-i, daca te imbratiseaza de asemenea, daca iti spune vorbe frumoase, spune-i si tu. Cu toate ca acum unele fete iau initiativa, sa stii ca baiatul vrea sa fie cuceritor, iar tu vei fi "cucerita" de farmecul sau.
Sa fii iubita si nu exagera in nici o imprejurare si mai ales, nu-l sufoca, chiar si in dragoste fiecare individ are dreptul la libertatea si personalitatea sa.

Răspuns utilizator avertizat
| curcubela a răspuns:

Cand sunteti singuri, incepe tu din propria ta initiativa sa il saruti, sa il mangai si afla-i in felul asta punctele erogene. Ia-o incet pentru inceput ca sa nu para un gest fortat din moment ce zici ca nu esti obisnuita. O sa vezi ca odata cu trecerea timpului o iti placa si totul o sa vina de la sine. Si cel mai important, nu uita sa ii spui in fiecare zi cel putin o data ca il iubesti!:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spunandu-i asta de fiecare data cand ai ocazia si mai ales alinta-l mult:ingeras, gurita, pui, etc... spune-i mereu cat este de frumos, lauda-i calitatile pe care le are, orice barbat are nevoie de asta.

| Bellezza_7150 a răspuns:

Ii poti lasa diferite biletele in care sa ii scrii cat de mult il iubesti dar sa nu`i zici de bilete. poti sa i le lasi in casa, in masina, in buzunar si cand le gaseste sigur il vei face sa zambeasca

| lory_3551 a răspuns:

Spunandu-i...si fiind alaturi de el in fiecare zi.