| Lionsteve98 a întrebat:

Cum sa ii spun unei fete timide ca o plac, ea este la aceeasi scoala cu mine si amandoi avem 14 ani! Si ce sa fac dupa ce ii spun?

Răspuns Câştigător
| Vallerie a răspuns:

Uite care e faza: daca ea e timida inseamna ca se va rusina si se va inrosi pe obraji daca ii vei zice asta! Deci, daca tu o placi cu adevarat nu scapa ocazia, zii ca o placi! Tuturor fetelor le plac baietii amuzanti, deci:
1. Ii scrii un biletel, in biletel ii zici ca o placi(iti scrii clasa si numele);
2.Ii atragi foarte multa atentie;
3. Daca zici ca e timida,inseamna ca nu va crede din prima, asa ca incearca sa o impresionezi si ea sa vada la tine in fiecare zi ceva nou si atragator! Incearca sa stai mult timp cu ea. Propune-i sa iesiti la o inghetata, un film etc! Daca e trista incearca sa afli ce i se intimpla(fetelor le place asta), si incearca sa o inveselesti, sa o intelegi! Bafta. Funda?

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Daca tu crezi ca si fata este interesata de tine, atunci o poti invita la un suc, la o plimbare in parc etc.