| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ii spun unui baiat ca il iubesc?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu ar fi mai bine sa ii raspunzi :"si eu pe tine! ", adica lasa-l pe el sa o spuna primul, daca simte cu adevarat...desi...cam greu sa spuna el primul..., poate doar daca vrea sa obtina ceva mai repede si stie ca aceste doua cuvinte magice sunt cheia ce deschide...sufletul! Daca te grabesti, s-ar putea sa-l sperii, poate nu e pregatit sa raspunda la fel, atunci risti sa il pierzi...
Ii poti da de inteles prin mici gesturi : zambete, sa-l ajuti cand are nevoie... Daca e baiat destept se prinde...

130 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Depinde cat de indrazneata esti. Daca nu ti-e frica de sentimentele tale...si esti sigura pe tine... spune-i direct "Te iubesc".
Daca nu ai curajul necesar...iesi cu el la un suc sau la o plimbare...si spune`i ca pe zi ce trece simti ca el ar fi baiatul potrivit pentru tine, deoarece ti se face usor dor de el, te gandesti mereu la ce faci...si din toate astea iti dai seama ca...il iubesti.

| Swabia a răspuns:

Cu grijahee hee! Daca nu ai curajul necesar sa-i spui in fata, incearca pe messenger sau de ce nu la telefon, desi nu ar fi aceeasi senzatie!winking...

| MiKuTzZzA a răspuns:

Prima oara incerca sa aflii daca si el are aceleasi sentimente fata de tine iar apoi daca are aceleasi sentimente fata de tine, incearca sa te apropii de el si sigur va intelege ca il placi... apoi vei trece si mai departe...BAFTA:*

| ancootza a răspuns:

Niciodata sa nu ii spui tu, prietena ta sa ii spuna pentru tine, tu trebuie sa ii dai impresia ca nu il placi iar el nu va renunta sa nu te placa... asculta sfatul meu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti timida asa cum am fost si eu. lasa`l sa isi dea singur seama de asta. ori prin gesturile tale frumoase adica sa-l ajutzi la greu sau sa il imprumutzi cu ceva. Dar daca esti sigura pe tine. spune-i. la telefon.pe messenger sau mai bine fata in fata daca esti atat de sigura pe tine. dar eu zic sa-l mai lasi catva timp oferandu`i priviri zambete sh altele. de care el sa isi dea seama ca tu il IUBESTI. daca simte si el ceva pentru tine atunci poate iti va fi thothu` mai usor. v-am pwpat.sh ascultatzi sfatul meu pentru ca eu am fost sh timida sh direkta :*:Xbig grin.sh acum il iubesc.in suflet el nu stie... chiar daca eu dau sfaturi din acestea eu nu pot sa ii spun ca`l iubesc. e adevarat. ii ofer priviri sh il ajut la greu. ii ofer zambete poate ca a observat ceva, ceva...si sunt sigura. dar eu voi lupta pana la kpt :*:Xbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Direct

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii spui in fata

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai...incearca sa vb q el.sa vezi daca si el simte acesi chestie...stati undeva numai voi 2 si discutati.pna o sa ajunga el [ daca chiar te :X ] sa te sarute... dar nu-l refuza [ cum am facut eu ] pentru ca...asta o sa iasa k nu il iubesti si .nu vrei sa fii q el.si el inceaca degeabawinking

Succes...si eu iubesc de mult timp.si el nu stiehappy e q 6 ani mai marEhappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mmpai.asculta aici: "incearca sa te dai pe langa colegul lui cel mai bun, facandu-l cat mai gelos, ca sa incerce sa te cucereasca el" ...sincera sa fiu nu am incercat. dar din punctul meu de vedere ar mergewinking bafta si .sedctie placuta laughing. pupici:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fara se te gandesti la reactia lui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vorbeste cu el cat mai des...cand ramaneti singuri, ia-l da mana. daca se retrage...nu continua... daca nu, intoarceti privirea spre el si saruta-l... e magic...

si eu iubesc de mult timp... dar chiar sunt hotarata sa fac asta...chiar daca sunt o fire timida...succes.

ps: incearca sa ramaneti singuri noaptea...si o sa iasa perfect...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bine ar fi. sa mergeti la un suc. sau undeva.doar voi doi.
Si acolo spune-i verde in fata ''te iubesc''.
Vezi ceti spune happy.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai...si eu sunt intr-o astfel de situatie laughing
am aflat q unu`i baiat ii place de mine si am vorbit ne-am cunoscut si na`h. acum sunt atraa d el foarte usorlaughing si nu stiu cum sa fac sa stau cu ellaughing deci HELP!laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poi am afllat ca unui baiat ii place de mine.si se purata asa de frumos inkat si eu ma`m indragostit de el big grin.si nu stiam cum sa fac sa stau q el.intr-o zi la baie am ramas noi si am vb q prieteni si la`m sarutat pe buca si at face Ma mai iubesti? si fac eu da:X
si face si eu mult:X si ne-am sarutat:X acum ne inelegem fenomenal d binelove struck incearca o sa functionezelove struck

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu sunt in sitoatia asta el e mai mare cu trei ani si jumatate dar imi e jena sa ii spun ca il iubesc mult nu stiu ce sa fac cred ca voi mai astepta vrei doi ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sincer

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Chiar nu stiu sa iti dau un sfat ...pentru ca sunt in aceeasi situatie ca si tine...:-

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa ii zpun ca nu il iubesc si ca nu mai vreau sa fim impreuna

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti indrasneata du-te la el si spune-i ca il iubesti, daca nu, lasa-l pe el primul si nu uita raspundei si tu cu aceeasi vorba.

| Madda_5473 a răspuns:

Fetelor .pls help me... m`am indragostit si eu de prietenu meu pe care il cunosc de 13 ani... el ii cu 4 ani mai mare decat mine...cum sa fac ca sa ii spun.pentru ca fratele meu este cel mai bun prieten al lui...sa-i zic la fratele meu...si sa vorbeasca cu el.sau cum?crying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Intr-un fel mi-e cam rusine sa ii spun ce simt.Si in al doilea rand nu stiu cum sa o fac.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai si mie mi-e frica pentru ca sunt si situatia ca si tine da n-am ce face trebuie sai spui alt fel il pierzi si pe el te pierzi si pe tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai prima oara la baiatul pe care il iubesti trebuie sa vezi daca si el te iubeste, ca daca nu are nici un sentiment fata de tine nu are rost. daca esti indrazneata spune-i in fata, TE IUBESC!, daca esti timida ia-l pe ocolite.asculta sfatul meu si o sa fie asa cum iti doresti u!kiss

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca trebui sa il ti in suflet ca pe om pe care il iubesti, iar in public sa il tii indeferent, iar cind sunteti impreuna sa ii arati de abia de abia

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai sunt si eu in aceasta situatie, si cred ca o sa ii spun diseara cind o sa plecam acasa "VICTOR, TE IUBESC"si il voi privi in ochi, daca imi va raspunde cu aceeasi il voi saruta dulce...eu cred ca dragoste mea este speciala, deoarece l-am visat de sfintul Andrei. si acum asa in iubesc de abia astept sa ii spun, oare si el a place? MERSI PENTRU SFATURILE DE PE ACEST SAIT.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pe direct spune-i "te iubesc"

| caterina14 a răspuns:

Trebuie sa fii numai de cit indrayneata dupa propria eyperienta...si nici o data nu trebuie sa spui tu prima te iubesc ...trebuie el sa faca primul pas intotdeuna yimbestei, fai din oki, fitiete pe linga el o sa veyi cum o sa ai noroc! incercati!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu cum te simti! Incearca, daca esti timida, sa ii dai de inteles asta! Zambeste-i, vorbeste cu el despre lucruri banale, baietilor le place mai ales, daca ii spui de fotbalwinkingDaca ai curaj, Incearca sa intri in vorba cu el si de la un subiect sa ajungi la chestia "Si tie de cine iti mai place?" si daca zice de alta fata mai bine las-o balta! Mai sunt si alti baieti in lume! Daca zice de nimeni zi ca tie iti place de un baiat pe nume...NUMELE LUI, iar daca iti zice "Pai de tine..." Spune-i ce coincidenta.Si mie imi place de tine!". Fa-o cu, curaj fat-o ca nu te mananca nimeni!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu cum te simti! Incearca, daca esti timida, sa ii dai de inteles asta!Zambeste-i, vorbeste cu el despre lucruri banale, baietilor le place mai ales, daca ii spui de fotbalwinkingDaca ai curaj, Incearca sa intri in vorba cu el si de la un subiect sa ajungi la chestia "Si tie de cine iti mai place?" si daca zice de alta fata mai bine las-o balta!Mai sunt si alti baieti in lume! Daca zice de nimeni zi ca tie iti place de un baiat pe nume...NUMELE LUI, iar daca iti zice "Pai de tine..." Spune-i ce coincidenta.Si mie imi place de tine!". Fa-o cu, curaj fat-o ca nu te mananca nimeni!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te iubesc nu sti si tu?