| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ii spun unui baiat ca il iubesc?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Nu ar fi mai bine sa ii raspunzi :"si eu pe tine! ", adica lasa-l pe el sa o spuna primul, daca simte cu adevarat...desi...cam greu sa spuna el primul..., poate doar daca vrea sa obtina ceva mai repede si stie ca aceste doua cuvinte magice sunt cheia ce deschide...sufletul! Daca te grabesti, s-ar putea sa-l sperii, poate nu e pregatit sa raspunda la fel, atunci risti sa il pierzi...
Ii poti da de inteles prin mici gesturi : zambete, sa-l ajuti cand are nevoie... Daca e baiat destept se prinde...

130 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incearcca daca mai imbli la scoala sa te apropii de banca lui mai vorbiti acolo despre tot ce vrei si mai apoi il intrebi "de cine iti place?"daca spune ca de nimeni asta iti spun eu ca te amageste ascultama pe mine da tu sa ii spui uite asa:dar mie imi place de un baiat pe nume"..." si spui numele lui si ii mai spui :acesta esti tu da spui asta in soapta la urechiusa, ok? si dupa ce iai spus ai iesit repejor din clasa si stai putin linga usa ca sa il lasi putin sa se gindeasca. iar apoi la sfirsitul orelor vii la el si il saruti de abia de abia si repede o zbugesti acasa. ACEASTA este pentru o fire timida de fete!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place du un baiate de la mine din clasa dar nu stiu ce sa fac. tata ziua ma gandesc la el, ce sa fac? HELP ME, PLS

| denisa_8790 a răspuns:

Simplu re iubesc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spune-i sincer cum a inceput sa-ti placa de el si cum iti dorei sa-l vezi foarte des,nu-i spune din prima "te iubesc"si nu te lasa dusa de val ca dupa, daca se va intampla ceva intre voi o sa te ia prea credula si o sa te insele, minta...si asa mai departe...bineinteles daca nu te iubeste si el

| Andreea_1647 a răspuns:

Multumesc la toti dar am aflat raspunsul si nu mai conteaza dar el nu ma place si incearca sa ma faca geloasa dandu-se la altele cam peneibil dar multumesc la totiiii

| ooopaaa a răspuns:

Prima oara il intrebi ce face, apoi ii spui daca e cu colegii:,, putem sa vb putin?,, si atuncia el sigur va veni.atunci vezi cum faci,ii poti spune,, stii, mie imi place de tine tot mai mult.crezi ca as avea sanse sa fim impreuna?,, apoi lasa-i timp sa se gandeasca. daca spune ca iti va da rasp mai incolo e ok. daca o da kotita, ati gandu d la elâ
asculta-mi sfatul...asa fac mreu...si pun in aplicare.
imi place de o bunaciune rea

| Fluffy_3776 a răspuns:

Aaa.Cea mai buna prietena a mea s-a aflat in aceeasti situatie ca tine... Eram in tabara de asta vara si ea era indragostit de un coleg dar nu stia cum sa ii zica chestia asta si mereu o vedeam foarte suparata. Intr-o seara am intrebat-o ce s-a intamplat si mi-a povestit, dar m-a rugat sa nu ii zic nimic. Problema mea este ca sunt foarte incapatanata. A doua zi seara faceam un fel de "discoteca" si nici mie si baiatului de care ii placea ei nu ne placea muzica si ne-am dus intr-un loc mai linistit. L-am luat de mana si l-am rugat sa nu rada sau sa zica cuiva ce aveam sa ii zic si i-am zis ce simtea ea pentru el si a ramas putin socat dar in urmatoarele zile a vorbit foarte mult cu ea si s-au inteles foarte bine. Si el a intrebat-o daca chiar ii il iubeste si ea a recunoscut.winking

Nu garantez ca vei putea fi cu el, in schimb macar stii ca i-ai zis.

| mihaelamimi20 a răspuns (pentru anonim_4396):

Stiu si eu noaptea am mai mult curaj

| Nina25 a răspuns:

Pentru iceput intreaba-l cum sa-i spui unui baiat ca iliubesti, apoidai o senzatie ca in nici un caz nu e el, peste o zi ii spui ca il iubesti, daca nu va merge ii spui ca nu s-a prins in farsa, pentru a nu te simpti prost

| Sofer a răspuns:

Te vezi cu el și ii spui.