| Alexandra2220 a întrebat:

Cum pot sa ii spun unui baiat ca nu il iubesc?

Răspuns Câştigător
| StefanChriss a răspuns:

Stiu ca e greu sa i-o spui direct, de-aia trebuie sa incerci sa fii diplomata. Spune-i ce simti, ca relatia voastra nu are rost, ca ar insemna sa traiti intr-o minciuna, ca este/sau nu vina lui. Motiveaza-ti raspunsul, da-i cat mai multe si mai sincere explicatii. Gandeste-te la un mod care te-ar face pe tine sa nu te simti atat de rau daca ai fi in locul lui. Nu rasuci cutitul in rana, daca nu e nevoie. Evident, bine nu o sa primeasca vestea, dar aici e vorba de a alege raul cel mai mic, si de a-l rani cat mai putin.

9 răspunsuri:
| Ioana2518 a răspuns:

Nu ii spune povesti, demonstreaza-i prin mici gesturi.

| Skilline2012 a răspuns:

Ii zici ca nu vrei sa vina barza.

| sbego a răspuns:

Decat sa il minti si sa inventezi povesti..mai bine ii zici in fata big grin

| FataCuScplici a răspuns:

Bună.
Știu că e greu să i-o spui direct, dar încearcă să fii curajoasă.
Dacă chiar nu ai curaj să îi spui acest lucru în faţă, atunci scrie-i o scrisoare.
Nu știu dacă funcţionează, dar altă idee nu am.
Sauu...cheamă-l să stea cu tine pe o bancă şi explică-i situaţia.
Dacă nu-i vei spune, situaţia se va înrăutăţi!
Spune-i cât mai repede posibil, până n-ai să regreţi.
Sper că te-am ajutat într-un fel.

| Alexandra2220 explică (pentru FataCuScplici):

Mai ajutat, AntoniaAnonim, chiar mult...dar nu stiu cum sa iti dau funda.

| FataCuScplici a răspuns:

Alexandra, deja ai dat altcuiva funda.
Nu se poate da la două persoane, doar unei singure persoane.
Să știi că nu mă supăr.happy

| FataCuScplici a răspuns:

Apropo, mă bucur nespus de mult că ţi-am fost de ajutor. kiss

| AlkataZ a răspuns:

Te duci la el si ii spui "Esti prea bun pentru mine asa ca ar cam fi cazul sa iti cauti pe altcineva pe masura ta".