| Luciaaaa a întrebat:

Cum sa ii spun unui baiat ca il plac ținând cont ca nu suntem prea apropiați și sa mă placa și el. Mai ales ca e genul care sa își bata joc. Helppp me,

Răspuns Câştigător
| CristianaMaria a răspuns:

Nu ii spui.Esti femeie, ai modalitatile tale de a face un baiat sa vina el la tine si nu invers.Treaba ta este sa te apropii de el,sa incerci sa deveniti mai apropiati,sa ii arunci priviri si crede-ma ca un baiat isi da seama imediat daca il placi. Urmatorul pas (daca baiatul te place) este sa vina el la tine. Daca nu face asta, imi pare rau sa te dezamagesc, dar nu e atras de tine.Un baiat cucereste, asa e natura. Daca tu ii vei fi o prada usoara, automat nu va mai fi interesat.Eu te inteleg, eu stiu ca iti place mult si iti doresti sa ajungi cumva la el, sufletul tau spera ca exista o sansa ca el sa te placa si probabil vei vedea tot felul de"semne" cum ca el te-ar placea din disperarea de a ajunge la el si vei spera si spera pana cand nu vei mai putea si probabil il vei intreba sau vei pune pe cineva sa il intrebe iar raspunsul va fi negativ.Cam asa decurg lucrurile in cazul in care el nu actioneaza iar tu esti prea inebunita dupa el. Tine minte aici la mine, e valabil in cele mai multe dintre cazuri: un baiat isi pierde interesul fata de o fata daca o vedea moarta dupa el. Exceptiile sunt cele in care fata il atrage seducator cu scopuri sexuale.Atunci nu refuza si daca are noroc, dupa cateva partide de sex reusite vor si ramane impreuna fiind compatibili pe tema asta.

2 răspunsuri:
| Alesya27alesia27 a răspuns:

Draga mea, stiu că este greu, mai intai ar trebui sa te apropii de el, să lasi macar o saptamana sa treacă, si după sa ii spun. Altfel nu te va lua in serios si o sa creadă ca glumești. Apropiete de el incet după care ii vei spune ceva gen,, uite eu am inceput sa te plac si nu vreau sa mă scund de tine, poate că e prea devreme dar eu chiar simt asta,, si cam atat. Sper că te-am ajutat

| seaddg a răspuns:

Sunt baiat si ar fi bine sa ii zici in fata dar sa fii serioasa sa nu o ia ca pe o bataie de joc