| gingergirl1 a întrebat:

Cum ar fi mai bine sa-i spun unui baiat ca il plac? Fata in fata sau pe internet(respectiv pe fb?) tinand cont ca sunt mai timida de felul meu... Oricum. aveti idee cum i-as putea spune? laughing :s

8 răspunsuri:
| grab a răspuns:

Daca esti timida, FB. Il intrebi discret asa daca are chef de o plimbare ca e frumos afara, ar merge o inghetata o plimbare cu barca pe lac etc...
Se prinde el ca il placi cand va vedeti si ii zambesti amorezata. happy
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parerea mea este sa nu ii spui in fata ca il placi. Poti s bati apropouri, dar nu asa direct.
Mai bine da-i de inteles ca il placi. Daca iti va "raspunde" la flirturi, inseamna ca si el te place.
In caz ca nu te place, nu o sa fie dezamagirea atat de mare, ca atunci cand i-ai spune in fata ceea ce simti.
Arata-i ca il placi (bineinteles, in realitate, da-l incolo de facebook). Doar face to face poti sa te uiti in ochii lui si sa vezi daca sclipesc atunci cand te vede zambind si poti sa vezi daca zambetul lui este sincer sau nu.
Bafta!

| justsummer a răspuns:

Fata in fata pentru ca doar prin contact vizual poti sa-ti transmiti toate emotiile si cred ca ai vrea sa fii acolo si sa-i vezi reactia cand ii spui asta. Daca insa te astepti la un refuz monitorul va face mai usoara situatia pentru tine.

| UngUrU777 a răspuns:

Pai e bine in fata dar daca nu poti incearca pe fb! Nu poti planui din nainte, vei vedea va veni de la sine!

| enzodemes a răspuns:

Dacă ești timid cel mai indicat ar fi pe Facebook pentru că dacă ar fi să fi față în față te-ai pierde, după aceea poți începe cu o întâlnire dacă el este de acord.

| elComandantee a răspuns (pentru enzodemes):

Dacă eşti timid, cel mai indicat ar fi faţă în faţă. Altfel o să rămâi timid toată viaţa.

| bluestar23 a răspuns:

Cel mai ok ar fi sa-i spui fata-n fata. Asigurate mai intai ca sentimentul este reciproc, ar fi destul de naspa sa-ti zica ca el nu te place sau mai rau sa fie cu tine din "mila".

| DubStepLooL a răspuns:

Fata in fata si ii poti zice asa,, Hai sa ne **** mai baiete