| CopaculInflorit a întrebat:

Cum sa ii zic mamei ca mi-a aparut o secretie alba pe chiloti ca sa vorbesc cu ea despre ciclu menstrual ce va urma? Am citit pe siteuri despre asta dar vreau sa ma consult si cu mama mea.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

II spui ca de cateva zile ai observat o secretie alba pe chilotibig grin Ce e asa greu? Nu e rusinos. Oricum, peste cateva luni (chiar si un an) iti va veni menstruatia asa ca e bine sa stii cate cevahappy

| Ina93 a răspuns:

Pai intreab-o pe ia
oricum nu e nimic gav.
toate fetele o aveam chestia asta
asta se zice ca ai un vagin sanatos si din cauza asta iti curge.

| stelyii a răspuns:

Dar ai putea sa nu-i zici, nu este nimic grav. important este sa-i spui atunci cand vei avea menstruatie, vei avea cu siguranta nevoie de sfaturi :*:*

| CopaculInflorit explică:

Voi cum i-ati spus?