| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa il fac pe un baiat sa ma scoata la un suc?
Si cum sa imi dea numarul de telefon
Imi place de el si si lui de mine dar acum nu stiu cum sa il fac sa iesim si noi la un >>suc::

Help melove struck
Multumesc=x

>Fundita:*big grin

Răspuns Câştigător
| Beatrice_5716 a răspuns:

Buna. Incearca sa te faci cat mai apreciata de el. Spui ca il placi si de asemenea el te place, deci primul pas e facut. Afla ce hobby.uri are sau gaseste subiecte despre care ii place sa vorbeasca. Daca o sa vorbesti cu el in continuu, la un moment dat poti bate un apropo,, Am putea vorbi despre asta in alta parte'' sau,, Hai sa iesim undeva si sa discutam". chestii de genul asta. Daca tot nu intelege ceea ce incerci sa ii transmiti, invita.l tu sa iesiti impreuna. Succes :*

7 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Invita-l tu la cofetarie sau unde vrei sa mergi! Simplu, nu?

| Vali87 a răspuns:

Vb cu el la scoala la liceu pe mess unde poti. Afla ce hobby-uri are, ce filme ii plac unde isi petrece timpul liber, lucrurile astea le poti afla de la prieteni comuni, dc aveti, dc nu e mai greu. De exemplu daca aflii ca vrea sa se duca nu stiu unde la un film, il inviti tu si nu o sa te refuze. Sau fi mai curajoasa, abordeaza-l tu nu fii timida mai ales dc ZICI CA TE PLACE SI EL.

| Any_2443 a răspuns:

Pey e simplu. Hai sa-ti spun cum am procedat eu: Un tip din oras ma oprit pe str odata si am facut cumostinta apoi ne-am mai intaln si in alta zi si am stat cateva min de vb dupa care ma invitat la un suc, ceva ( eram langa o terasa) dar eu trebuia sa marg la scoala asa ca l-am refuzat. Mi-a cerut si nr dar nu am vrut sa il dau. Cand ajung la scoala am aflat ca tipu e foarte influent prin oras si mai toti ma invidiau ca el vroia sa iasa cu mine asa ca urmatoarea data cand a trecut cu masina pe langa mine, a oprit, ma salutat, m-a intrebat cmf, am facut putina conversatie dupa care i-am zis daca mai vrea nr meu, el a zis ca da si asta a fost tot. Sau daca nu, poti sa te duci la el si sa-i spui ca ti-ar face placere sa vb mai mult si daca vrea sa-ti dea nr lui...sigur nu te va refuzawinking

| justme_3711 a răspuns:

Eu iti zic sa jucati pool si zici ca cine castiga da un suc mainebatting eyelashes! si daca castigi tu da un suc el smug sau pe pedepse si ii zici sa faca cinste cu un suc :d

| AndreiK_2212 a răspuns:

Pai ai putea sa bati apropuri!
Gen "mi-e sete, nu ai vrea sa bem ceva?" sau "hai la un suc sa mai povestim"!
Nu cred ca ii place de tine daca inca nu a facut nimic, sau na poate e mai timid, sau aveti in jur de 12 ani? laughing

| emmy25 a răspuns:

Incearca sa-ti nu-ti mai fie frica. fa-ti curajul si spune-i asta. ca eu cred ca o sa fie foarte fericit daca ai spus ca va placeti reciproc happy. stiu ca-ti ieste foarte greu. dar incearca oricum. ca merita happy

| Anca_2558 a răspuns:

Pai.happy
intreaba-l ceva de genu': maine, ai ceva de facut poate mergem la un suc daca este ok. sper ca ti-am fost de folos si daca vrei fundita te rogglaughing