| George_Cîrlioru_1999 a întrebat:

Cum sa imi conving prietena sa facem sex?

32 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Iubind-o si dovedindu-i lucrul asta, de mii de ori.
Si atunci, vei avea norocul sa faci dragoste, nu sex.

| neutrino a răspuns (pentru greece12):

George este interesat sa faca sex, nu dragoste! El pentru acest lucru doreste sa afle "cheia succesului"!

| greece12 a răspuns (pentru neutrino):

Nu-l opreste nimeni, e liber s-o afle.
Are raspunsuri destule de unde sa aleaga.

| RAY a răspuns (pentru greece12):

Ce dragoste totul e pe interes economic in ziua de azi

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dragostea fizică vine de la sine, nu se cere/ cerșește!
Pa, pa.

| madyddd a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa o convingi...ma gandesc, nu?

| VadTot a răspuns:

Paraseste o!
Daca te va iubiii cu adevarat ar fi in stare sa faca orice sa te tina langa tine. Daca nu. next girls!

| Mαяуßăăღ a răspuns (pentru VadTot):

Sa te tina langa tine? laughing

| Mαяуßăăღ a răspuns (pentru VadTot):

Daca tu vrei sa o "convingi" s-o faceti, nu e persoana potrivita pentrutine. Ia-ti una mai usoara daca vrei doar SEX. Dar daca totusi tii la ea si puii mei, ori astepti sa vrea si ea, ori incearca s-o exciti calumea prin saruturi, sa cobori si etc.

| RAY a răspuns:

Tu stai cu ea pentru sex fi fara griji la fel facem cu toti, faza e ca trebuie sa vrea si ea sa aiba un interes mai pe romaneste sai afli tariful amice, fai cadouri si tu, bafta multa, nu merge treci la urmatorea

| Fatamuntilor a răspuns:

Las-o balta!
Daca tu pentru asta esti cu prietena ta, cauta pe centura, poate gaseti amatoare.

Cand fata va fi pregatita (si va avea si varsta necesara) vei sti cu siguranta.

| RAY a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nu vreau sa te contrazic, am o intrebare dar de ce ar sta un baiat cu o fata daca nu pentru sex?

| Fatamuntilor a răspuns (pentru RAY):

NU toti baietii sunt obsedati de sex.
Trebuie RABDARE, RESPECT si pregatire
Nu esti mai barbat daca iti convingi partenera sa faci sex din primele zile /saptamnai
O respecti, o iubesti si poate cu timpul vei ajunge si la acel moment.
a

| RAY a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Ca ursu in padure dupa miere, eu n-am vb de obsesi si de faptul de ce sta un barbat cu o femeie daca nu pentru sex

| Fatamuntilor a răspuns (pentru RAY):

Nici eu nu am vorbit de obsedati!
Tocmai aici e probema.
Nu toti barbatii stau cu o femeie pentru sex.Tocmai aia obsedati si probabil adolescenti i
cu hormonii in crestere o fac.

Un barbat adevarat va stii sa astepte.

| RAY a răspuns (pentru Fatamuntilor):

Nu,dar de ce stau atunci daca nu pentru sex?

| ywar a răspuns:

Prietene, e simplu! La dus, la bazin, cand ii este lumea mai draga, o iei de picioare si pe la spate o rezolvi. Preferabil sa iti folosesti forta ta impresionanta de mascul pregatit de sex. Lasa vrajeala cu prezervativul, ca nu e de zilele noastre. Deci la dus, o prinzi cu spatele si sari pe caprioara, tanand-o tintuita cu mainile pe perete.

| Green66 a răspuns:

Î: Cum sa imi conving prietena sa facem sex?
R: Cu degetul și cu limbatongue

| Florin_Niculae_1981 a răspuns (pentru Green66):

Și dacă vrea anal? Tot aceleași recomandari?

| Green66 a răspuns (pentru Florin_Niculae_1981):

Tu chiar crezi că se va ajunge acolo?

Răspuns utilizator avertizat
| PreaTareღ a răspuns:

Trebuie sa o iubesti in continuare

| ȘefuLaValută a răspuns:

80% femei care raspund pe TPU.Restul de barbati ori intra prea rar, ori raspuns cand din an in pasti.Eu si cu inca vreo 6 ce mai raspundem.La 15 ani ai tai, o ademenesti cu ciocolata, daca ai macar 17-18 spune-i ca daca mai vrea ceva de la tine sa o faceti altfel sa nu te mai contacteze.Sau indeparteaza-te de ea si cand te intreaba ce faci zi-i ce vrei

Răspuns utilizator avertizat
| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Nu ai cum sa o convingi.Nu trebuie sa o convingi sa faca sex cu tine.Si apropo daca tu numesti sex inseamna ca nu iti pasa decat de nevoile tale.

| EchoDemon a răspuns:

Bai ...nu o convingi. Daca nu vrea soarta.

| Khero a răspuns:

Imbat-o

| GeooEuu a răspuns:

Nu trebuie sa o "covingi". Cand va fi pregatita, o va face. Nu o presa. :3
Bafta!

| David_Stefan_Andrei_1986 a răspuns:

Ai noroc ca m-am distrat prea tare cu acest topic si iti voi oferi cateva sfaturi, ca restul vad ca bat campii cu gratie.

1. Ca sa o poti convinge trebuie sa iesi din categoria fatalai;
2. Ca sa o convingi trebuie sa insisti un pic mai mult.
3. Ca sa o convingi trebuie sa o exciti si tu cand sunteti singurei ca daca o sa o tii doar de vorba o sa te inlocuiasca cu vibratorul sau cu filmele online XXY.
4. Vorbeste cu ea deschis despre subiect si afla ce o retine sa treceti la acest pas.
5. Explica-i beneficiile si placerile. Trebuie sa o faci sa inteleaga ca amandoi veti avea de castigat. Placere, Nr. de orgasme(asta daca esti in stare) Comunicare, Durata relatiei etc. Gaseste si tu ceva ca nu pot sa iti dau mura in gura. Totul trebuie sa fie Win-Win. Sa aveti amandoi de castigat pentru ca altfel vor aparea frustrari de o parte sau de alta.
6. Fa si tu ceva romantic atunci cand ajungi sa faci dragoste cu ea, sa fie ceva de neuitat ca de e prima tura si trebuie sa fie o amintire placuta pentru amandoi.
7. Fii inventiv! Fii original! Frate eu nu sunt tu, cum tu nu esti eu. De unde vrei sa stiu ce zace in capul tau, ce faci tu cu ea, ce ii spui etc.
Inca ceva, nu trebuie sa faci ce fac altii ca un robot. Ce merge intr-o relatie poate sau nu sa mearga in alta. Oamenii gandesc si actioneaza diferit. Foloseste doar informatiile care ti se par utile si nu exagera. Apoi trebuie sa inventezi si tu ceva. Nu mai fa umbra pe Pamant degeaba.

8. Ai incredere in tine si fii stapan pe situatie.
9. Sa nu crezi tot ce iti zic femeile/fetele. De exemplu daca o femeie/fata iti spune sa mai astepti, ceea ce spune ea s-ar putea traduce in cateva feluri:
- Inca nu sunt sigura ca pot trece la acest pas
- Nu ma lasa parintii
- Nu sunt sigura ca esti baiatul/barbatul potrivit
- Imi e frica sa nu fiu considerata prea usoara
- Imi este frica sa nu profiti de mine pentru ca dupa aceea sa ma parasesti
Si lista poate continua. De aceea cel mai bun lucru pe care il poti face este sa comunici cu ea, sa vorbesti deschis despre asta si sa vezi ce o retine.
Astea sunt doar cateva idei. Nu am timp sa scriu romane ca mai trebuie sa lucrez. Bafta Tinere!

| AiriTeodora a răspuns:

Cred ca, cel mai bun lucru e sa ai rabdare. Presand-o n-o sa castigi nimic. Las-o pe ea sa decida cand e pregatita sa faca acest pas. Mai ales daca nu si-a inceput viata sexuala pana acum.

| Adriana1995 a răspuns:

De ce voi baietii va grabiti atat de mult sa faceti sex cu o fata, daca ea nu este pregatita sa o faca? o.O Daca o iubesti o sa o astepti pana va fi pregatita si va avea incredere in tine....Nu-i de joaca cu asa ceva!

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru Adriana1995):

Hahahahah laughing Ce-i prostia asta cu nu e pregatita? Daca astepti dupa unele nici nu ti se mai scoala cand vor ele sa o faca, esti pensionar.Nu au nici un argument impotriva pur si simplu nu vor.In cazul de fata alta, ca nu imi pierd tineretile cu una vezi doamne nepregatita.