| AnneeAnnee a întrebat:

Cum sa imi recuceresc fostul iubit? Il iubesc foarte mult si vrea sa ma impac cu el! cel mai bun raspuns are funditabig grin; x

6 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Fi cum erai cand l-ai cunoscut.

| Baby a răspuns:

Daca nu v-ati certat cand v-ati desp poti sa incepi sa reiei legatura, ca si prieteni doar. Sa il intrebi cum mai e viata lui si etc. dupa poti sa incerci sa arati cat mai frumoasa cand il vezi, si sa il lasi sa te vada in compania altor baieti, lucru care, daca mai tine un pic la tine, o sa ii starneasca gelozia.
De exemplu sa iti zic cum a fost la mine : eu am fost cu un tip acum vreo 6 luni si ne-am desp urat, si nu am mai vorbit. Noi ne cunoastem de vreo 5-6 ani si el sta in zona cu sora mea vitrega deci ne mai vedeam pe afara, dar nu vorbeam unul cu altul, pana intr-o zii cand un prieten de-al lui de care mie imi placea m-a sunat pe la 8 sa ma intrebe daca vin in parc ca is ei cu gasca si vroia sa ma vada sa vada ce mai fac, etc. Si m-am dus cu soramea, si el imi tot zambea (nu fostul, prietenul lui) si tot batea apropouri si chestii, si eu vorbeam cu un alt tip din gasca lor, foarte de treaba si chiar simpatic, dar vorbeam chestii aiurea, despre liceu, si bla bla bla. Fostul meu prieten era si el acolo si de fiecare data cand vorbeam cu un alt baiat arunca cu seminte in mine si cu ce prindea, numa ca sa-mi atraga atentia. Si dupa s-a pus pe banca langa mine si m-a luat in brate si eu i-am dat o replica scurta " Ia mana!" si ceilalti au inceput sa rada, si mereu ii ziceam sa nu ma mai ia in brate, ca daca s-a reindragostit de mine poate sa-mi zica direct si faze laughing si cand am mers acasa, a venit el cu mine cu soramea si inca un tip pana pe la mijlocul drumului si cand am plecat nu l-am pupat, am zis numai un "ceau" rece. Dupa vreo 2 zile eram undeva cu soramea, asteptam pe cineva si l-am vazut pe fostul si cu un prieten cum se intorceau de la fotbal, soramea l-a salutat si el a salutat inapoi dar eu nici nu l-am bagat in seama. Apoi pe mess m-a intrebat de ce sunt suparata (ca aveam niste statusuri triste laughing ) si i-am zis ca nu cont. am mai tot vorbit si pana la urma mi-a zis ca o sa plece vreo 3 saptamana si i-am zis " ce naspa sad" si face el " nu te prefa ca iti pasa, ca daca iti pasa... " si eu am zis " daca imi pasa ce?" si zice el " nu mai vorbeai cu tipul ala si nu te dadeai la el, se vedea clar ca iti place de el " laughing)) si i-am zis ca nu imi place si bla bla bla si dupa mi-a recunoscut ca ii place iar de mine si ca ii pare rau ca nu a procedat corect cand am fost impreuna si ca mai vrea o sansa si eu i-am zis ca nu prea cred ca o sa mai aiba si a zis ca sa ma mai gandesc si etc. acum e plecat si mai are vreo o saptamana si se intoarce si mi-a zis ca nu renunta la mine si ca ii e frica sa nu ma ia altul.
Deci, trateaza-l cu indiferenta, eu de ex n-o sa ii zic ca vreau sa fiu cu el cand se intoarce. il mai las sa ma vada cu alti baietii si etc, sa vad daca chiar merita sa mai fiu cu el, nu ma las asa usor. Vreau sa lupte pentru mine ca atunci cand o sa fim impr sa stie ca nu i-a fost usor sa ma cucereasca, tocmai de aia n-o sa se desp de mine prea repede. Stii ca barbatii sunt vanatori, nu le place sa li se ofere prada pe tava de argint, vor sa alerge dupa ea. Asa ca, stii ce ai de facut!

| meryyyyyyyy a răspuns:

Buna dar el mai vrea sa fiti impreuna?

| Evellin a răspuns:

Heyhappy pei ii poti zice chestia ca vr sa va impacati si ca inca il iubesti foarte mult...ca nu poti traii fara el si alte kestii.si poate veti fi din nou impreuna succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu spun ca nu are rost apa care trece spala tot dragoste trecut amintiri frumoase
odata ce s-a rupt apar ganduri care nu isi au locul si pe urma e cam greu sa le stergi odata si odata vor reaparea acele discuti iar happy parerea mea
pierzi 1 gasesti 100
daca am iubi cum se spune nu am mai suferi si alta data

| micutza_6286 a răspuns:

Poi eu zic sa te faci frumoasa, extrem de sexy, cum nu te-a mai vazut el niciodata.Sti tu, e vara...haine scurte alea alea.Si sa cochetezi cu un alt baiat in prezenta lui, dar foarte putin ca sa nu isi dea seama ca incerci sa il faci gelos.Asa o sa ii para rau ca te atinge altul (sau ar putea sa te atinga altul) si nu el! Funda?