| bluesky a întrebat:

Cum sa ma comport cu fostul si singurul meu prieten? Dupa ce ne-am despartit a ramas ca suntem amici dar el nu prea ma baga in seama!sadEu inca il mai iubesc enorm! Cum sa ma comport cu el? Cum pot privii persoana iubita ca pe un amic?

Nu stiu daca ati inteles ce vrea sa zic...

Cum sa vorbesc cu el ca si cu un prieten sa nu creada ca is disperata, dar sa inteleaga ca ii sunt prietena si ca ii voi fi mereu alaturi...sa il sun ca pe un amic...sau mai bine nu? Ce sa ii spun?

Sper ca intelegeti ce intreb, incerca-ti sa va puneti in locul meu...Multumesc pentru raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, cum sa nu te inteleg ca doar prin asta am trecut si eu, te inteleg perfect, stiu cum e...nu stiu cat de bine e sa fiti amici, cat timp exista sentimente e foarte greu, stiu cum e sa fi aproape de el si sa nu il poti saruta, imbratisa, e dificil, mai ales sa ramaneti amici buni, cum te vei simti daca iti va vorbi de vreo fata? Nu prea bine iti zic eu, eu cred ca o perioada sa stai departe de el, apoi cand nu mai tii la el atunci sa vorbesti cu el, atunci cand ti-e indiferent, iti va lua ceva timp, dar e mai bine, ca asa nu il vei uita niciodata, si in plus stiu cum sunt baietii, asa si fostul iubit, ca cica ramanem amici, dar cand colo e asa indiferent cu mine, habar nu am de el si nici macar un telefon sa vada ce fac, dar nici eu nu ii dau ca nu are rost, cand nu voi mai simti nimic pentru el, poate il voi suna sa il intreb de sanatate, dar inca exista sentimente de iubire...sad... oricum e frumos sa tii legatura cu fostii, dar nu cand il iubesti ci cand il vezi cu adevarat un simplu amic, acum e decizia ta, eu ti-am zis din propria experienta, ai grija de tine!

5 răspunsuri:
| pysi a răspuns:

Buna, deci te inteleg destul de bine, pe/u ca chiar in acest moment trec si eu prin asta! dar am facut o konkluzie, pe/u ca nu suntem ramasi prieteni de 1 zi sau 2, aveam deam 2 ani.si parca fiecare merge pe drumul lui, dar din pacate nu la ambii se primeste.Deci sa-ti spun ca sa-ti fie clarsadeu il sunam mai zilnik, in timp ce el doar atunci cind asi mai amintea si ma suna doar ca sa es cu el, amegindu-ma cu asta ca i sa facut dor)...Erau momente cind ne certam, ba chiar ne numeam cu cuvinte ff murdare, dar asta nu tzinea decit 2 zile si prieteniea noastra o luoa de la capat. El avea prietena si asta ma facea sa sufer enorm.Atunci am hotarit sa nu-i mai vb. M-ea schimat nr.si imi vedeam de viata mea. Apoi ear am inceput a vb de la un simplu bip dat de el.pe/u ca nu am ideee de unde a luoat nr.meu.Si tot asa a continuoa pin si acum...Asaka nu te-as sfatui sa mai raminetzi prieteni, atit timp kit mai exista inca unele sentimente din partea ta! bafta

| M.madallina a răspuns:

Ori iti gasesti alt prieten ori ii spui lui ca inca il iubesti.asa o sa se rezoolve lucrurile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Este timpul să-ţi vezi de viaţa ta şi să-i oferi libertatea pe care o doreşte.
Fiecare pe drumul său.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sh eu am trecut prin asta... dar am reusithappy

| mirela_2291 a răspuns:

Sigur ca te greu dar nu trebuie sa i iarati ca anca al mai iubesti, ancearca sa ignori asa-i mai bine nu o sa-ti faca bine vazandul cu alta. zambestei cand ai ocazia si un salut si atat. imi pare rau pentru tine dar baieti sunt destui ati doresc bafta la baieti si sa poti iubi pe altcineva