| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ma despart de prietenul meu fara sa-l supar?

Răspuns Câştigător
| nana a răspuns:

Buna kapshunayD. Din pacate orice despartire doare si cineva sufera. Ar fii cel mai bine sa discutati deschis si daca nu mai este cale de impacare, din respect pentru ce a fost intre voi sa ramaneti prieteni, nu dusmani. Din pacate, vremurile cand lumea discuta si ramaneau prieteni este undeva in urma. Acum noi nu santem hraniti decat de ura si rautate. Dialogul si rezolvarea problemelor, dicutand este singura solutie. Tu trebuie sa realizezi ca si discutand cu el tot se v-a supara si v-a fii ranit in orgoliu. Trebuie sa fii sigura de sentimentele tale fata de el, daca vrei intr-adevar sa te desparti de el. Din cea ce spui, ca banuiesti ca il v-a supara despartirea de el, sigur mai ai sentimente de iubire si tu fata de el. Asa ca mai gandeste inainte de a rupe legatura.Sigur tu sti ce ai de facut, intrebarea este, daca vei fii pusa in fata faptului inplinit tu nu vei fii suparata si nu vei suferii? Pup.
nana

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

"Esti prea bun pentru mine/Meriti ceva mai bun"
"Vreau sa fiu singura"
Sau varianta lunga:ii faci cunostinta cu una si il faci sa se indragosteasca de ea

| Monica a răspuns:

Orice i-ai spune, vestea il va soca profund, atata timp cat sentimentul pe care il simte pentru tine este intens, adevarat.
Poarta o discutie cu el prelungita. Explica-i motivele, detaliat!
Fa-l sa inteleaga ca nu are rost sa continuati asa, ca nu sunteti facuti unul pentru altul!

| BeautyTeacher a răspuns:

Zii vai scuze dar de la un timp a intervenit monotonia si vreau sa luam o paauza sau sa ne despartim pentru ca nu mai tin la tine la fel ca la inceput vezi tu bafta:*

| PredatoR a răspuns:

Zii ca vrei sa luati o pauza si pricepe el mesajul... zii ca nu mai e ca la inceput si daca luati o pauza poate o sa fie din nou ca la inceput ceea ce nu prea cred si gata, s-a terminat

| CHILIPIR a răspuns:

Nu ai cum dar fi tare si treci peste.