| adryna a întrebat:

Cum sa ma port cind ma duc sa cunosc parintii iubitului meu? stiu ca nu trebuie sa ma prefac si sa fiu eu, insa prima impresie conteaza si nu as vrea sa dau gres.niste sfaturi plizz de la cei ce au trecut prin asa ceva...

5 răspunsuri:
| Alexander21 a răspuns:

Nu faci nimic,saluti, respecti, si vorbesti frumos.Vezi sa fi pregatita daca iti pun niste intrebari mai aiurea.Nu fi falsa, fi tu insuti.Dar evita intrebarile mai intime sa zic asa.Nu ii intrerupe cand ei vorbesc, da dovada de bun simt si respect.Si.ai grija cum te imbraci, sa fi cat mai normal si natural. Poate au minte asa mai comunista, si stii cum e happy Succes!

| effect a răspuns:

Si eu i am cunoscut pe parintii iubitului meu si acum ma inteleg foarte bine cu ei.Incearca la inceput sa vorbesti mai putin sa nu spui tampenii si fii tu naturala si poarta te frumos cu ei, dupa cu timpul vei vedea ca va fi mai bine si vei fi mai deschisa in fata lor, e putin mai greu la inceput :-)

| zanesiprintese a răspuns:

Prima impresie conteaza, dar totusi aparentele inseala. Poarta-te natural! E cel mai bine, arata-le cum esti tu nu cum ar vrea sa fii!

| iuliaGirl11 a răspuns:

Eu zic sa te comporti normal adica cand o sa fii cu el o sa te tot prefaci?

| Dodo410812345 a răspuns:

Pai daca mergi la masa la ei cand se strange masa o ajuti pe mama lui sa stranga vasele sa speli cu ea deci intr-un cuvant sa fi saritoare, amabila si respectoasa i-ti spun eu din propria experienta ca e foarte ok! funditia?happy