| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Vreau sa ma mut anul viitor in alta clasa si as vrea sa fac o impresie buna. Nu ma refer sa ma prefac pentru a face o impresie buna, ma refer sa-mi dati cateva sfaturi: cum sa ma imbrac in prima zi de scoala(pe langa camasa si cravata/papion), cum sa ma comport(aici stiu ca o sa ziceti cat mai natural, dar ar fi bine daca mi-ati da niste sfaturi, daca nu aveti nu-i nimic) si tot ce mai stiti.

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Te imbraci frumos, iti ei notite si tot, te imprietenesti si tu cu cei care sunt mai de treaba, aia care sunt smecherii clasei incearca sa ii eviti in primele zile si incet incet o sa intrii si tu in colectiv si o sa cunosti / o sa te stie toata lumea.

1 răspuns:
| corolav a răspuns:

Ca să faci o bună impresie trebuie, în primul rînd, să înveți bine.
La școală nu te duci la parada modei.