| Foxyyyy a întrebat:

Cum sa ma vopsesc: bruneta sau roscata? Si decolorarea afecteaza foarte rau parul?

26 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Depinde de culoarea pielii, de exemplu eu sunt vopsita roscata si am tenul foarte alb. Daca ai pielea mai maslinie eu as spune ca ti-ar sta bine bruneta!

| Foxyyyy explică (pentru Elena1234456):

Si eu am tenul alb happy

| mona a răspuns:

Vopseste-te cu ce culoare crezi ca te avantajeaza si decolorarea afecteaza parul[rau daca te decolorezi de mai multe ori]

| wolder a răspuns:

Decolorarea degradeaza exagerat parul si cel mai bine este sa te vopsesti o culoare apropiata de culoarea ta naturala si este important si cu ce iti sta bine

| Foxyyyy explică (pentru wolder):

Pai nu are niciun rost asa sa ma vopsec apropiat de culoarea mea, eu vreau total opusul

| forever4u a răspuns:

Roscata zic eu...si da o afecteaza dar daca stii cum sa til ingrijesti nu :*

| MioaraParalescu a răspuns:

Eu zic bruneta dar e alegerea ta happy
Ce culoare au ochii tai?

| Foxyyyy explică (pentru MioaraParalescu):

Aproape negrii.

| Foxyyyy explică (pentru MioaraParalescu):

Dar se pare ca nu prea va plac roscatelesad

| MioaraParalescu a răspuns (pentru Foxyyyy):

Pai daca vrei sa pui ochisorii in evidenta atunci roscata happy
Cred ca e tare greu sa iei o decizie laughing

| MioaraParalescu a răspuns (pentru Foxyyyy):

Mie personal imi plac si roscatele happy
Nu o sa poata nici un baiat rezista unei roscate cu ochi negri! big grin
Dar cel mai important este sa iti placa tie.

| Foxyyyy explică (pentru MioaraParalescu):

Cum am zis mai spus, nu pot sa ma hotarasc laughing

| RAY a răspuns:

Cum isi place tie, eu as merge pe bruneta, da decolorarea face rau la radacina in timp vei pierde par

| Foxyyyy explică (pentru RAY):

Tocmai mie imi plac ambele si ca de obicei ma hotarasc foarte greu.

| RAY a răspuns (pentru Foxyyyy):

Culoarea parului natural?

| Foxyyyy explică (pentru RAY):

Culoarea naturala e saten inchis.

| RAY a răspuns (pentru Foxyyyy):

Mie imi plac bruntele, intrebati prietenele

| JustBlack92 a răspuns:

Bruneta pentru ca imi plac cel mai mult!

| Foxyyyy explică (pentru JustBlack92):

Prea tarziu, sunt roscata si ma reprezinta perfect.

| Pυƒυℓєтє a răspuns:

Brunetă... Şi da, face rău la rădăcină... Trebuie să ai MARE GRIJĂ.winking

| Gabryel123 a răspuns:

Trebuia sa pui si o poza cu tine ca sa te vada toata lumea si era mai usor sa te sfatuiasca in privinta culorii parului tongue

| NoMusicNoLife25 a răspuns:

Eu as zice sa te vopsesti bruneta dar faci cum vrei tu. E decizea ta happy

| xBELLAx a răspuns:

Roscata love struck, roscatele sunt mai misterioase si mai inteligente big grin

| bubulina76 a răspuns:

Depinde de pigmentul pieli tale si de culoarea ochiilor. Si decolorantul nu afeccteaza foarte rau parul.

| DiiaDiiaDiia a răspuns:

Depinde de culoarea ochilor si de cum esti imbracata happy
Nu cred ca aceasta schimbare afecteaza asa rau straight face, hmm. happy daca ai ochii caprui cel mai bine ar fi sa te vopsesti satena sau blonda, daca ii ai albastri blonda sau roscata, daca ii ai negri bruneta sau satena.
Dar cea mai buna solutie asa in cat sa nu pierzi par este sa iti faci suvite blonde sau satene! Ca sa nu afecteze radacinawinking
Sper ca te-am ajutat! :*