| carrab56 a întrebat:

Cum sa-mi dezvolt organele genitale?
am aproape 14 ani si am intrebat de ce nu-mi da sperma çand ma masturbez si mi s-a zis ca nu am organele genitale dezvoltate.
cum sa fac?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Am afirmat ca la varsta ta de nici 14 ani tu esti in perioada de pubertate si in acest moment organele tale sexuale inca nu au ajuns la MATURITATE nicidecum ca ar fi nedezvoltate. Poti sa le ai bine dezvoltate fizic insa gonadele tale deocamdata nu iti sunt inca maturizate pentru a produce sperma. Ai putintica rabdare.

3 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Ai răbdare

| mihai69 a răspuns:

„Ai puţintică răbdare, stimabile."
===
Uite cum celebra replică a lui Trahanache din „O scrisoare pierdută" (I.L. Caragiale) îți vine și ție ca o mânușă!
Nu (numai) organele genitale trebuie să ți se dezvolte, ci gonadele (glandele endocrine sexuale), iar asta se face în câțiva ani, în decursul perioadei pubertare. La tine încă nu s-a terminat procesul.

| g4mma a răspuns:

Trage de ele