| anonim_4396 a întrebat:

Buna
daca ma masturbez prea mult imi poate afecta organele genitale intr-un fel?
este vreo problema daca am clitorisul prea proeminent, este din cauza masturbarii? big grin

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca te masturbezi prea mult, vei ajunge sa nu mai poti avea orgams la penetrare, ci numai la masturbarea clitoridiana ceea ce iti va compromite viata sexuala (este foarte frustrant, mai ales pentru barbat).
Clitorisul nu este proeminent din cauza masturbarii, asa este forma lui la tine

| mgtow a răspuns:

Nu mai ai chef sa faci sex cu un baiat pe viitor.

| gigiro a răspuns:

Andreeutza,esti un copil obraznic,pentru ca daca erai o domnisoara mai mare,te numeai simplu Andreea,nu? Nu vreau sa-ti tin o prelegere despre masturbare,dar esti sigura ca stii totul despre ea? Daca stii totul, stii si riscurile, nu? Rezulta inca o data ca esti un copil.Tot ce se spune pe net,pe bloguri,prin revistele specializate,e facut in scop comercial si total nefundamentat.Tu trebuie sa te documentezi in manualele de specialitate,de la profesori universitari, de la psihologi, de la psihosexologi...nu de la tineri ca si tine,curiosi,devorati de hormoni si asa mai departe. Citeste despre Onan,despre Malahieni,despre dragoste. Dragostea, se face in doi. Masturbarea e egoista, e sex de unul singur...si cu timpul vei ramane singura,pentru ca un barbat nu te poate satisface asa cum o faci tu, si cu ce o faci. E cea mai egoista forma de sex, mai curata se simte o curva.care cel putin face sex. Tu te autosatisfaci. Te vei indeparta de oameni,vei ajunge dependenta de acest obicei, intocmai ca un alcoolic de drogul lui. Si nici nu vei mai fi cu adevarat virgina, pentru ca ai avut sex.Principala problema care apare la femei, e legata de aparatul urinar, uretra si alte chestii.de suprainflamarea punctului G.si chiar marirea clitorisului etc. In urma unui act sexual,indiferent de care,se pierd o serie de elemente din organism. Vei deveni slabita,galbejita si ofilita inainte de vreme. Renunta la aceasta prostie, la moda printre domnisoarele emancipate,si asteapta pana ce vei invata mai intai ce-i iubirea,dragostea, familia, casatoria.

| UnuAltu a răspuns:

MAsturbarea a fost dovedit medical ca nu afecteaza nimica in niciun sens la AMBLELE sezuri asa ca nu-i problema happy

| LittleZu a răspuns:

Normal, daca masturbarea devine un fel de viciu pentru tine, si o faci de nenumarate ori, vaginul tau se va largi si va deveni proeminent.Organele genitale pot fi infectate din diferite motive, cum ar fi excesul de bacterii sau accentuarea masturbarii.

| Nick9331 a răspuns:

Iti convine sa faci sex decat sa te masturbezi...
te vei simti si mai bine la un orgasm normal decat la acela pe care il simti tu doar din masturbare
si cauta pa net, sa vezi cate chestii pozitive obtii daca faci sexwinking