| ChocolateDroid a întrebat:

Cum sa nu mai fiu atat de timida? Vreau sa imi fac mai multi prieteni noi dar nu stiu ce subiecte sa deschid. Nu mai stiu ce sa spun dupa "ce faci" sau "de unde esti sau cati ani ai". Ce sa mai spun ca sa nu par plictisitoare? Help. Fundita! Scuze pentru categorie.

4 răspunsuri:
| DenisaMetal a răspuns:

Pai incerca sa mai adaugi intrebari de genul de ce esti pasionat\a faci in timpul liber sau ce frumos e afara sau ce urat e afara depinde de amotimp :* ...incerca sa fii mai creativa sa invati lucrurile pe degete si cu siguranta nu vei mai timida

| Parmalat a răspuns:

Da un buzz pe mess si iti trimit eu niste exemple despre cum agat pustoaice si te inspiri si tu de acolobatting eyelashes

| bumbam a răspuns:

Sincer ar trebui sa fii tu insuti cauta subiecte comune daca nu merge asa baga si din astea gen hai jucam un pool pe porunci sau sa va spuneti parerea despre anumite lucruri, scoala, sa iesiti pe afara nu stiu sper ca te.am ajutat:p

| HubaBubba a răspuns:

Poti sa rogi un prieten sa te prezinte altora si dupa ce faceti cunostintadistrati'va si vooi. Poate aveti carti de joc sa va jucati si tot asa.Inainte sa pleci acasa ii ceri idul si vorbiti pe mess. Poate reusesti sa mai iesi afara cu el/ea.happy