| Florennce a întrebat:

De ce mi-e frica sa incerc lucruri noi? Sau sa -mi fac prieteni? Sa deschid subiecte? Sa glumesc? Din cauza ca mi-e frica de greseli si reactia altora la ele.Mereu am fost asa. Funda! scuze de categorie

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu ai frica sa nu fii respinsa din grup, daca te porti ca atare si vorbesti chestii dar sa nu fie secrete te poti descurca bine, secretele zbor la mai multe persoane nimeni nu e de incredere in afara de mama.

| Nextone a răspuns:

Stiu foarte bine ce zici si eu am fost asa dar acum am mai depasit putin aceasta problema.Nu ai destula incredere in tine si in fortele tale proprii.Eu cand trebuia sa fac ceva nou sa sa ma intalnesc cu oameni noi imi propuneam sa fiu asa cum mi-as dori de fapt, sa treiesc un vis.Stiu poate suna aiurea dar functioneaza. Oricum nu trebuie sa vorbesti mult si prost, nici sa jignesti sau sa indraznesti prea mult, totul fara exagerare.Vezi poate ai ceva in comun cu persoana respectiva.Nu te mai dispretui si ai mai mult incredere in tine deoarece nu toti sunt mai buni ca tine ci tu esti mai buna ca ei.Bafta

| MMadalina a răspuns:

Nu ai incredere in tine.Si acest lucru te poate afecta mai tarziu.

O zi buna!

| eduardinoedy a răspuns:

Esti destul de emotiva si inchisa in tine; mai ales sensibila. E bine, crede-ma. Ideea ar fi sa vorbesti cu baieti care ti se par linistiti; poate ai noroc si iti gasesti si un prieten adevarat.

| morariucosmin a răspuns:

Pai nu ai destula incredere in tine si te intereseaza prea mult ce cred ceilalti destre ce zici sau faci, cred ca ar trebui sa ai mai multa incredere in tinewinking.