| Drevolver a întrebat:

Sall, Am si eu o problema...
Deci nu stiu sa vb cu o fata, nu stiu ce subiecte sa deschid cand vorbesc/cunosc o fata.
Desi nu sunt timid, nici rusinos, Pur si simplu nu stiu ce sa spun, ce sa o intreb...
Decat
Ce faci, de unde esti, cati ani si si cam atat...
Deci chiar nu stiu cum sa port o convorbire cu o fata...

Ma poate ajuta cineva?
Sfaturi?
Sau sa schimb ceva la mine?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt atat de multe subiecte pe care le poti aduce in discutie incat chiar nu inteleg unde e problema. Daca fata e seaca cu tine atunci e posibil si de acolo sa vina blocajul.

| GaZa1994 a răspuns:

Buna! Întreabă ceva legat de ea. Cat de aiurea suna, crede-mă ca nu vrea sa audă de altele. Cel puțin, nu la prima "întâlnire". "ce șampon folosești? Parul tău arată foarte frumos". "ce ai mâncat azi la prânz? Eu nu stiu ce sa mai îmi pregătesc pentru masa de prânz". "ai văzut ultimul film la cinema? (te informezi înainte). E cu "...". Vrei sa mergem sa-l vedem?" De ce crezi ca trebuie sa schimbi ceva la tine? Chestia e ca o fată daca e sa te placă, te place pentru ceea ce esti, nu pentru ceea ce ai schimbat la tine sau ceea ce "joci" ca ai fii. Daca nu fe place pentru ceea ce esti, fără supărare, dar nu te merită si nici nu o meriți. Nu am de unde sa stiu care e mai ok dintre voi doi. Baftă! Fii ok si relaxat. happy