| fridda a întrebat:

Cum sa procedez in cazul cand am ajuns intr-o relatie cu un amic foarte bun,si totul este perfect,desi la inceput nu voiam nimic deoarece prietenei mele din scoala,colega de banca-il placea foarte mult,dar el a respins-o,si acum ea ma respinge pe mine.Ea zicea ca il place, dar totusi se intilnea cu alti baieti si de cand a aflat ca sunt cu el, nu cred ca mai vrea sa vb cu mine.Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sa o ignori, pentru ca altceava chiar nu ai ce-i face!

| corbulalbrosu a răspuns:

II, va trece cu timpul daca iti este intr-adevar o prietena adevarata. In mod sigur va uita si prietenia se va relua, dar in cazul in care nu revine inseamna ca prietenia a fost doar de forma, o prietenie de conjunctura, falsa, de fatada. Decat asa mai bine fara. big grin

| P_Ana_1996 a răspuns:

Stai linistita! Va trece peste! Am fost intr-o situatie asemanatoare cu cea mai buna prietena si usor usor a acceotat situatia. Tu continua relatia si nu iti mai face griji pentru ce spune lumea.