| monoton a întrebat:

Sunt eleva in clasa 12-a si am o istorie care reflecta o problema.Din clasa 1-a prietenesc cu un baiat, il pot numi chiar cel mai bun prieten.In clasa 10 am avut colegi noi printe care si o colega pe care din start am displacut-o.Prietenului meu ii placea mult de ea insa ea deja se intilnea cu un baiat, peste un timp a inceput sa-i placa mult de mine si mi-a propus intilnire insa eu am refuzat pentru ca, desi imi placea de el nu credeam ca e momentul potrivit.In acelasi an colega ceea s-a despartit de baiatul acela si s-a inceput a intilni cu altul.Prietenul meu insa imi spunea despre ea lucruri urite, de genul:azi cu unul, miine cu altul.In clasa 11 cind am venit din vacanta de vara am aflat ca prietenul meu cu ea se intilneste.Prietenia noastra atunci s-a terminat, a inceput sa ma numeasca cu cuvinte urite pentru ca l-am respins, ea ne-a interzis sa mai comunicam.Deci acum sunt in clasa 12 si astazi fata aceasta care nici ea nu ma chiar place m-a intrebat de ce o vorbesc pe la spate si spun ca ea este c...(mentionez ca aceste cuvinte nu le-am spus).Ea a spus ca i-a spus cineva din clasa si ca atunci cind am numit-o urit am spus-o fata de toata clasa.Din cite am inteles astazi prietenul meu cu ea s-a despartit, pentru ca eu i-am sunat si l-am intrebat :"cind am vorbit despre prietena lui urit?".Ce sa fac mai departe, cum sa procedez si cum sa-mi reintorc prietenia cu acest baiat?

2 răspunsuri:
| Pendek a răspuns:

Ar trebui să uiți de a doua șansă. E ca și cum ți-ai perde virginitatea o mai poți recupera? Nuuuuu. Găseșteți un prieten la început de dragoste și o să vezi că-i alt ceva.

| TriunghiBlacky a răspuns:

Daca inca il mai placi/iubesti, ar trebui sa-i spui, daca nu, ii poti spune ca iti este dor de el, cand erati prieteni si etc, ar trebui sa-i spui.