| kboom a întrebat:

Cum sa propun intilnire unei fete? stiind la sigur ca ea ma place doar ca nu vreau s-o fac prea impunatoare aceasta intrebare... si cam cum ar fi acele cuvinte?

5 răspunsuri:
| catalina_2916 a răspuns:

Uite un mod dragut de a-i propune o intalnire, asa mi-a propus mie zilele trecute un bai si mi s-a parut chiar dragut modul de a ma invita : m-a intrebat ce fac, i am raspuns, bineinteles intrbandu-l si pe el ce face, la care mi-a raspuns :uite, ma gandeam ce bine ar fi daca am iesi azi la un suc happy

| Șurubelniță a răspuns:

Vorbesti cu ea normal. Dupa ceva timp ii poti spune in felul urmator : "Stii...m-am tot gandit, ce zici? Weekend-ul asta ai ceva planuri? Eu nu...si ma intrebam daca nu cumva ai vrea sa ne vedem, sa mergem la un film/suc sau in ce locatie doresti tu sa o duci. Daca te va refuza, nu-i nimic, mai incerci si alta data, preferabil peste 2 saptamani. Insa, sa nu fii insistent, o intrebi o data si atat!
Totusi, daca ai zis ca ea te place, nu vad motiv pentru care te-ar refuza.
Ai rabdare, nu o stresa cu intrebarea asta si sigur va aceepta in viitorul apropriat sau indepartat sa iasa cu tine la o intalnire.

Răspuns utilizator avertizat
| SupradozaDeViise a răspuns:

O intrebi daca i-ar placea sa iesiti la un suc ca niste simpli prieteni si dupa incepe magia. Funda? :3

| SupradozaDeViise a răspuns:

Sau poti sa-i spui:Tu, eu diseara la ora 8:00, la tine in fata! Si o lasi cu gura inchisa :]]