| veruta971 a întrebat:

Cum sa sarut un baiat pentru prima oarà? va rog ajutati-ma am nevoie de sfatul fiecaruia dintre voi. peste 3 zile am o intilnire cu un baiat care imi place mult, pe skype mi-a zis ca o sa ma sarute si sunt foarte emotionata pentru ca eu nu am mai sarutat nici un baiat. am citit multe comente dar todeuna ma simt ridicol. nu vreau sa isi dea seama cà e primul meu sarut. ajutati-ma va rog foarte mult;(;(;(

14 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Parerea mea este ca un sarut este ceva intim, care apare intr-un cuplu dupa o etapa de cunoastere si instalare a intimitatii, nu de la prima intalnire. Daca ai avea rabdare sa va cunosteti, sa va placeti si in viata reala, atunci n-ai mai avea atatea emotii negative si totul ar fi minunat.

| Derye a răspuns:

Fatuca, si cand o sa faci sex o sa ne intrebi cum sa te dezvirginezi ca sa nu isi dea seama?
E mai placut sa stie baiatul ca e primul tau sarut, se simte "primul". Un baiat care pune mana "primul" pe ceva se simte mult mai bine decat cel care agata ceva fumat. Zi'i ca e primul tau sarut si te va invata el.
Totusi, nu te saruti cu oricine. Decat sa o faci cu un necunoscut, mai bine nu o faci. Ajungeti sa va cunoasteti inainte sa va sarutati, mangaiati si alte cele.

| roxcrisify a răspuns:

De ce nu vrei sa'si dea seama ca e primul tau sarut? crede'ma ca el se va simti mult mai bine cand va stii ca a fost primul care te'a sarutat si care in acelasi timp te'a invatat laughing :*

| Piticaaa a răspuns:

Nu e dificil.oh go on Ideea este sa nu eziti tu. Eu una consider ca nu e normal sa saruti la prima intalnire. Eu tin la respectul de sine. arata-i ca nu esti vreo tarfa si nu il lasa sa faca ce vrea de la prima intalnire. Impune niste limite.happy Mmm sper ca ti-am fost de ajutor.happy

| pisikutza ta a răspuns:

La mine nu a stiut ca a fost primul sarut si a fost perfect... a mers totul bine
lasate purtata de val
doar baga limba in gura lui
atat si restul face el

| ancuu a răspuns:

Pai mai veruta totul vine de la sine...fiecare baiat saruta diferit.lasa-l pe el sa faca primul pas si dupa cum ti-am mai spus totul vine de la sine. sper ca te-am jutat :* happy. fundita big grin?

| jacobtim44 a răspuns:

Vezi Aici http://teladin.blogspot.ro/2017/02/cum-saruti-partea-1.html
Este foarte bun tutorialul

Sper sa te ajute

| PuffyPuffulete a răspuns:

Totul trebuie sa vina de la sine...

| pchdinamo a răspuns:

Pai iti umezesti buzele discret pentru ca nimeni nu ar vrea niste buze lipicioase, apoi ii bagi linba in gura inchizi ochi si totul vine din instinct dupa aia.
Bafta!

| veruta971 explică:

Brigaela eu il iubesc de 3 ani si am invatat cu el intr-o scoala l-am pierdut o data dar acum el e gata sa incepem tot de la inceput... e pentru asta ca cer sfaturi in orice caz mersi pentru parerea ta

| veruta971 explică:

Dar nu e prima intilnire cu el... noi ne cunoastem de 3 ani

| alexndra a răspuns:

Pai...Pentru a te pupa cu un baiat cu limba in gura trebuie:sa te relaxez orice ar fi, sa-ti umezesti buzele, sa va lipiti buzele una d lta adica tu sa-i atingi buzele tale pe buzele lui; sa-i bagi limba in gura si pe urma ba jucati cu limba in gura amandoi unul la celalalt.Eu am 11 ani si sunt din talmacel judtul sibiu, stiu cum sa ma pup cu un baiat dar, nu uita.cu limba bineinteles si sa sarut pe obraz stiu...primadata ne sarutam pe obraz, iar de la un timp cu limbahappyasa m-am sarutat si eu cum ti-am zis mai sus scriehappyiti dau si adresa mea de mess:ale.indragostita12 inregistreaz-o si vorbim acolo mai multe

| alexndra a răspuns:

Totul vine de la sine.Te apropii usor de gurita lui, iti umezesti buzele,il lasi pe el sa inceapa primul si pe urma te apuci si tu...ii bagi limba in gura dar calma,relaxata orice ar fi trebuie sa fi relaxata, calma, vesela si te joci cu limba prin gura lui.Eu am doar 11 ani ia adresa mea de mess daca vrei si vorbim mai multe amanunte ale.indragostita12.

| Alex_8986 a răspuns:

Lasate purtat de val totul vine de la sine baga-i limba usor in gura si se va juca cu ea...