| cossmy a întrebat:

Cum sa te comporti cu o fata pe care o placi muli, o iubesti, si ai vrea sa fii cu ea, ea stiind tot ceea ce simti pentru ea si tot? si totusi nu vrea sa ne combinam, desi am facut multe chestii impreuna...ar trebui sa o ignor, sa ma dau la ea, sa ma comport normalthinking alte idei?

Răspuns Câştigător
| diana22 a răspuns:

Daca nu vrea sa fiti impreuna cu siguranta se va gasi pentru tine o fata care sa isi doreasca din suflet sa fie cu tine.cand stai cu o persoana trebuie sa stai pentru ca iti doresti nu sa stai sa milogesti dragostea cuiva. poate daca iti vei face o iubita va fi un pic geloasa si te va cauta chiar eatongue oricum fete si baieti sunt la tot pasul asa ca ai de unde alege.si asculta la mine. dragoste cu sila nu se poate.plus ca cu cat te tii mai mult dupa o persoana, cu atat mai mult o vei indeparta.

16 răspunsuri:
| cossmy explică:

Nu a zis ca nu vrea... a zis ca(scuze cacofonia), candva in viitor... da viitoru' asta tine de aproape 5 ani, asa ca nu stiu ce sa mai credthinking

| Stefania a răspuns:

Pai... da-i pace daca ti-a zis in fata ca nu vrea nimica atuncia nu mai are roststraight face

| Stefania a răspuns:

Nu fii insistenthappy

| Fifylici a răspuns:

Ti-a spus ea personal ca nu mai vrea sau doar tu asa banuiesti?
eu cred ca nu e sigura pe sentimentele ei sau nu te iubeste ca pe un posibil iubit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai pute sa incerci sa faci primul pas tuuu de exemplu poti sa flirtezi cu ea sa ii dai sfaturi sa ii dai de inteles ca o iubesti sa ai succes paaaa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma singuru lucru trebuie sa o lasi in treaba ei.si iti gasesti alta fata pentru ca numa asa poti uita de ea.si daca chiar te iubeste sau macar tine la tine o sa fie geloasa b-). si dupa aia se simte rau si incepe sa se milogeasca.asta e viata maa :X laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca nu trebuie sa alergi dupa ea foarte mult. o luna doua si ajunge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai dovedestei ca o placi si daca te refuza insista prin ai dovedi ca o iubesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma ca am trecut prin aceiasi faza ca tine, daca te-ai imprietenit cu ea nu mai are nici un rost, chiar daca pan la urma tear accepta fi sigur ca in maxim 2 luni o sa te saturi de ea, asa ca gaseste pe cineva care va tine la tine cu adevarat cu toata sinceritatea andrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da mai cel mai bine ar fi sa o lasi in pace, pentru ca o sa vrea ea sa vorbeasa cu tine la un moment dat, asa ca gaseste si u pe altcineva care sa te placa cu adevarat, iti spun asta sigur ca am patit-o si eu tot asa spunea ca in viitor vom putea fi impreuna, vrajeli din astea si am zis ok, n-am mai vb cu ea aproape o saptamana, apoi ea : ce faci mai alex, ce mai zici?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apoi eu eram nebun dupa cineva aleia-i placea de unulaughing asta acum vreo 3 ani. am incercat sa o uit. intr-un sfarsit a inceput sa ma placa ea pe mine deci asteapta daca m-ai tupeu sa-i zici in fata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragoste iubira si incredere in persoana de alaturi de tine depinde numai de ea sau el cum gandeste intr-o reletie 0757495504 pentru iubire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu si eu am aceiasi problema dar nu stiu sigur daca ma place cear trebui sa fac

| andrushki a răspuns:

Crede-ma ca stiu cum e... timp de 3 ani ma gandeam la o singura persoana. si de vreun an vreau sa incep sa-l uit. Complet.
Incearca sa gasesti o alta persoana cu care vei fi fericit. asa vei uita de acea fata tongue

| lexx88 a răspuns:

Incearca psihologie inversa si vezi daca ii pasa de tine sau nu... spune-i ca iesi cu tot felul de fete, fi putin mai distant cu ea, si in acelasi timp incearca sa o faci sa creada ca o vezi ca pe o sora neatractiva pentru ca atunci orgoliul ei ii va spune ca trebuie sa te aiba