| JuliaBirtoc a întrebat:

Cum sa uit de un baiat? Pe care l-am iubit enorm....de cuvintele lui....si in special de EL!
Dau Funda :*

Răspuns Câştigător
| Patrăţel a răspuns:

Sa stii si tu ca orice persoana care intra in viata ta te influenteaza(in bine sau in rau), si isi lasa amprenta asupra ta, indiferent de cat timp a ramas in viata ta.Problema este insa atunci cand apar si sentimentele.Sa uiti persoana pe care o iubesti, e un lucru imposibil.Niciodata nu uitam, doar ca nu mai punem asa mult accent pe anumite amintiri.Nu incetam niciodata sa iubim, doar ne obisnuim cu absenta unei anumite persoane.Ca sa poti sa te simti libera, si nu in ultimul rand fericita, trebuie sa constientizezi ca el poate este in inima, dar nu si in viata.Trebuie sa inveti sa pastrezi amintirile frumoase,si sa inveti din cele urate.E greu la inceput,dar nu incerca sa te agati de lucruri care iti aduc aminte de el, nu mai lega orice melodie de ''voi'', sau de situatia ta, si accepta ca esti om, si ca probleme apar tot timpul.Doar ai rabdare, o sa apara cineva mai bun. happy Si accepta ca nu poti uita o persoana intr-o saptamana, si nu renunta la ceea ce ti-ai propus(si anume sa il uiti) doar pentru ca tot te mai gandesti la el.Este normal sa nu uiti asa de repede.Ai grija de tine! happy:*

5 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna!
Dragostea nu se stinge dupa o zi pe alta.
Trebuie timp,rabdare si vointa.
Incearca sa rupi orice legatura cu el.
Evita locurile in care stii ca o sa dai de el.
Nu-l cauta!
Iesi cu prietenii!
Interactioneaza cu alte persoane.
Acum,ca a venit primavara, poti merge la alergat.
Orice ce iti place, trebuie sa faci, pentru a-ti ocupa timpul, astfel nu te vai mai gandi la el.

| adrianamara a răspuns:

Nu trebuie sa uiti ci doar sa incetezi sa te mai gandesti la el dar e greu stiu!

| Crisss22 a răspuns:

Simplu. inceraca sa iti ocupi timpul cu ceva ca sa nu te mai gandesti la el. o sa dureze ceva timp. dar incearca sa nu te mai gandesti. sa iti ocupi timpul. cu ceva foarte important ca sa il uiti.

| BoObz a răspuns:

Nu prea poti...iti trebuie mult timp pentru asa ceva. Dar poti sa incerci sa faci orice sa-l urasti happy :* Sper ca te-am ajutat!

| ollyver a răspuns:

Indragosteste-te de altulwinking il vei uita totul e o chestiune de timp happy