| roxyana03 a întrebat:

Am iubit pe un baiat enorm de mult, ne-am despartit, el sa inpacat cu fosta lui iubita, vreau sa-l uit cum asi putea niste sfaturii va rog? FUNDA:d

Răspuns Câştigător
| Mysteryossa a răspuns:

Buna.am patit si eu chestia ast, si uite cateva sfaturi, care la mine au mers :
-Descotoroseste-te de orice poza de-a lui. Absolut de toate, inclusiv de cele cu tine
-Sterge toate numerele lui sau ale prietenilor lui din mobil si din agenda
-Du-te la saloane de infrumusetare, la cumparaturi si iesi cat mai des cu prietenii si incearca sa frecventati noi locuri si cluburi
-Trebuie sa retii ca este ok si sa plangi. Este chiar normal si indicat.
-Nu-l demoniza.Chiar daca te-a ranit, atunci cand incerci sa-l arunci intr-o lumina proasta pentru a scapa mai repede de sentimentele nedorite obtii adesea efectul contrar.

Indiferent de detaliile despartirii, atunci cand incerci sa transformi rapid afectiunea in aversiune sau chiar in ura, obtii un amestec de sentimente care te va face sa te gandesti si mai mult la el pe termen lung.

Sentimentele negative amestecate cu afectiunea vor duce la confuzie, vinovatie si te vor rani si mai mult.

Incearca sa privesti situatia obiectiv si sa admiti si greselile pe care le-ai facut tu in relatie, pentru a putea cauta o noua relatie cu mai multa intelepciune.
Mult succes.asa cum ti-am spus, la mine a functionat, poti incerca si tu:d

7 răspunsuri:
| MyFirstLove a răspuns:

Gaseste-ti si tu pe altul.

| Narcissa a răspuns:

Priveste inainte! E plin de baieti draguti. Daca v-ati despartit asta e.nu te merita.incearca sa iti gasesti un alt prietenhappy Va fi mai bine. Bafta!

| SufletAcadelicit a răspuns:

În general nu sunt reguli. Inima nu se conduce după nişte reguli.
Dar recomandat ar fi să nu te mai gândeşti la el, să nu te compari cu tipa, să te simţi bine în pielea ta, şi ocupă-ţi timpul cu cât mai multe activităţi, ca să nu ai timp să te gândeşti la el. O să vezi că, cu timpul, îl vei uita. Nimeni şi nimic nu e bătut în cuie. Baftă, Rox!

| ignore a răspuns:

Gasestei defecte uitate l o poza de a lui si gaeste-i lucruri urate sa vezi ca no sa iti mai placa asa multlaughing).
stai mult timp cu pr tale si poate cunosti prin ele alti b.

| ionutz_1767 a răspuns:

Ceau!
Incearca sa nu te mai gandesti la el sa incerci sa faci ceva sa fii ocupata cateva zilesau saptamanai sa poti sa-l uiti sa faci ceva si sa incerci sa nu te gandesti la el deloc cand iti rtece ceva prin minte sa te duci sa faci ceva... orice ca sa poti sa te gandesti la altceva.
Sau incearca sa gasesti o persoana potrivita care sa te ajute sau nah sa fii cu ea impreuna ca sa poti sa-l uiti pe respectivul baiat...
Dar sa nu asculti manele sau muzica trista ca dupa iti aduci aminte si nah...
Incearca sa faci ceva sa nai timp sa te gandesti la el...
Cauta un baiat care sa-ti petreci timpu cu el si sa uiti de tottongue
Bafta daca vrei mai multe add blondu. lov3_2010

| Alexanderrrrr a răspuns:

Incearca sa gaseti pe altu daca faci asta vei uita repede de el am patit si eu asta cu o fata. dupa o saptamana cand am cunoscut pe alta eram in al 9-lea cer

| jdd a răspuns:

Am trecut si eu prin situatii de gen.In perioada asta incearca sa nu asculti muzica deprimanta iti face rau, si ocupati timpul nu sta deloc degeaba. daca ai o prietena buna care sa iti fie alaturi o sa iti fie mult mai usor, spune-i ei tot ce ai pe suflet iar apoi incerca sa nu mai vorbesti despre el. Iar lui arata-i ca nu iti pasa deloc si ca esti foarte bine fara el...nici ca exista razbunare mai buna. Sper sa treci cat mai repede peste perioada asta, nu merita viata este atat de frumoasa trebuie doar sa inveti sa apreciezi micile bucurii ale vietii si totul nu va mai parea atat de greu.kiss sper ca ti-am fost de ajutor. funda?:d