| carolyne a întrebat:

Cum sa uit fostul prieten? :'( Ca simt ca innebunesc deja sadsad

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

Te pot ajuta cu asta!
Am trecut prin asa ceva.
Da,este foarte greu,indiferent de cat ai da foc la pozele cu voi,de a sterge numarul lui de telefon si orice mesaj,de a te detasa de orice loc prin care umblati voi,tot iti mai aduce aminte de el chiar si atunci cand vrei sa faci altceva. Iti bate inima tare si parca simti un gol. Ei bine draga mea, acel gol il vei umple in timp cu mai multa dragoste pentru altcineva, acel gol il vei umple cu ambitie de-al uita. Nu spune,, nu pot s-o fac'' sau,, poate o s-o fac '' spune : TREBUIE S-O FAC. Incearca sa-ti gasesti toate puterile de a face sa dispara din mintea ta, fii indiferenta si mai spune-ti :,, Nu mai are rost''. Creierul va intercepta aceste vorbe si o sa-ti vina mai usor. Alt sfat ar fi sa nu fii singura, sa ai pe cineva aproape care sa-ti auda toate suferintele si sa te descarci sufleteste.

7 răspunsuri:
| kurinkita a răspuns:

Si sa te fac fericita, creierul uman nu functioneaza asa cum o sa-ti toti sa-l uiti.
Ca sa uiti o persoana dintr-o relatie dureaza 17 luni. Caz documentat si demonstrat. Si trait si pe propia piele de 2 ori. Stiu, e naspa, get over it, o sa-ti treaca intr-un an jumate.

| LeeJiEun a răspuns:

La multi ani!
Pai, nu te mai gandii la el. Sunt sigura ca nu te merita si ca tu esti foarte speciala si meriti pe cineva mai bun.
Cunoaste oameni noi, iesi prin oras, simte-te bine. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa-ti treaca happy gandeste-te la altceva

| unknøwn a răspuns:

Extrem de simplu.
Mă cunoşti pe mine.

| lorypoly a răspuns:

Stiu ca este foarte greu sa iti uitit fostul iubit. Foarte multi itizic ca timpul le findeca pe toate, dar stiu ca suna mai usor cand o spui, decat atunci cand trebuie sa o faci. Parerea mea este ca n-o sa-l poti uita decat atunci cand o sa iubesti si o sa fii iubita din nou, desi timp de cateva saptamani o sa stai cu gandul doar la el. Sper ca te-am ajutat. Iti urez mult noroc! happywinking

| iubitordefete a răspuns:

Te pot ajuta cu asta
lasmi un mesaj unde stai