| AnneM123 a întrebat:

Deci innebunesc, este vorba de fostul prieten, a trecut o gramada de timp de la despartire si eu nu-mi pot reveni, zile la rand am avut acelasi vis cum ca are pe cineva, stau cu frica asta non stop, ma gandesc la el incontinuu si plang si imi fac scenarii rele, simt ca innebunesc, ce se intampla cu mintea mea? Ce sa mai fac? Sunt disperata

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ai nevoie de alt madular

| mihai69 a răspuns:

Mergi fată la psiholog.

| Freya1 a răspuns:

Pai se intampla mai ales daca a fost prima relatie sau a fost una serioasa.
Cred ca ar trebui sa analizezi intai de ce nu mai sunteti impreuna, care au fost partile rele si poate asa o sa intelegi si tu de ce nu mai trebuie sa iti pese.Gaseste si tu pe cineva.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu poți trece peste despărțire atunci căuta un psiholog.

| Hammurabi a răspuns:

Păi dacă e FOSTUL prieten și v-ați despărțit, ce-ți mai pasă ție ce face el?
Normal că o să-și găsească pe altcineva că doar n-o să se ducă la mânăstire să se călugărească.
Tu ai impresia că dacă ați fost o perioadă prieteni acum e proprietatea ta? Trebuie să controlezi tu tot ce va face el în viața asta? laughing

| AnneM123 explică (pentru Hammurabi):

Tu nu stii sa citesti? Eu am intrebat ce sa fac sa nu mai am starile astea ca nu sunt normale, unde vezi tu ca am zis ca vreau sa il controlez?

| Hammurabi a răspuns (pentru AnneM123):

Dacă înțelegi mai greu îți explic mai pe îndelete.
Stările astea nu ți le dă nimeni.
Ți le provoci singură prin ceea ce gândești și prin modul în care interpretezi situația.
Ceea ce ți-am scris mai sus e doar un contrapunct la modul în care subconștientul tău interpretează situația. În momentul în care vei conștientiza acest lucru, te vei rupe foarte ușor de imaginile trecutului, și nu va mai fi sfârșitul lumii pentru că fostul tău prieten se combină cu alta. Asta e tot.

| Irinel15123532 a răspuns (pentru Hammurabi):

Cel mai bun raspuns happy

| Atlas33 a răspuns:

Sunteti asa de inteligenti toti in a da sfaturi cand nu este vorba despre voi..Pai exista macar unul sa poata controla iubirea,gandurile,durerea,suferinta? Vorbiti despre subconstient si autocontrol,pai fata asta este vreun budhist, isi calculeaza pulsul, incetineste bataile inimii, citeste in stele pentru a-si visa norocul? Napoleon nu a fugit din fata intregii coalitii a lumii intregi, dar inaintea dragostei a zis ca singura arma este fuga..pai omul era constient ca acesta era unicul adversar ce.l putea rapune, seduce, devasta si abandona. Oricat de puternic ar fi parut in realitate, era pustiit in interior. AnneM123, inceraca sa vorbesti despre ceea ce simti,cu o prietene,cu un prieten, povesteste, consuma focul, lasa-l sa arda, nu fugi de ganduri pentru ca te vor urmari ca si o umbra.Gandeste-te,lasa-te victima imaginatiei proprii si vei vedea ca usor usor,mintea va obosi sa creeaze scenarii,si tu te vei obisnui cu acesta durere sufleteasca,care nu te va distruge si cu siguranta vei deveni mai puternica. Scrie foi intregi despre ceea ce simti,ce speri,ce-ti doresti, scrie pana la epuizare infiecare zi, si vei simti cum puterea acestei dureri va scadea usor, usor, cu fiecare zi ce trece.

| Toteu78 a răspuns:

Pe bune?!? Te desparți și pretinzi că sau te convingi că el nu ca avea pe nimeni după tine? Păi tu xe credeai că se ducea intr-un vârf de munte să trăiască într-o peșteră? Decât să te disperi pentru un ex, mai bine îți cauți pe altcineva, sau ieși în oraș, citește, du-te la un film, club, uită te pe youporn, fă ce vrei dar ieși din starea asta

| alexhadarean a răspuns:

Parerea mea ii sa treci peste, avand pe altcineva in viata ta vei putea sa il uiti