| anonim_4396 a întrebat:

Cum scap de sentimentele acestea? cum scap de iubirea din inima mea? nu pot trai fara el! tot ceea ce simt exprima aceasta melodie http://www.youtube.com/watch?v=ySeyVp1tfSY ( ca sa intelegeti ascultati-o!) aceste sentimente mi-au adus numai rau, nu-mi pot inagina viata fara aceasta iubire ce sa fac? funda!

7 răspunsuri:
| mihaelaa18 a răspuns:

Off chiar te inteleg si chiar imi pare rau pentru tine ca treci prin asta.Prin asta trec si eu acum si stiu cat de mult doare si cat de greu este.Pacat ca in viata asta nu avem un buton cu care sa stergem sentimentele ca sa ne fie mai bine, insa tot ce trebuie sa facem este sa luptam cu toata vointa noastra ca sa iesim din starea aceasta.
Nu se intampla de multe ori ca dupa ce iubim sa fim fericiti, uneori ne alegem doar cu suferinta si multe rani in suflet care foarte greu se vor vindeca.
Incearca sa fi puternica si tare in aceste momente.Sa te intaresti si sa spui ca totul trebuie sa fie bine.
Deci chiar te inteleg si mie imi este greu fara el,el era tot ce aveam mai de pret in lumea asta, si odata cu pierderea lui m-am pierdut si pe mine.
Incearca sa scrii pe o foaie tot ce simti pentru el, tot ce te doare, tot ce iti distruge sufletul si apoi sa o arzi, ai sa vezi ca te va ajuta un pic sa iesi din aceasta stare.Pe mine pot spune ca m-a ajutat cat de cat.
Trebuie sa intelegem ca viata nu este intotdeauna cum ne dorim noi.Viata ne da mai si lovituri pe care poate nu le meritam,dar orice lovitura primita de la viata ne va face mult mai puternici.
Incearca sa te linistesti, sa iti stergi lacrimile, sa gandesti optimist si sa speri. Speranta este singura care te poate ajuta in aceste momente, si tot ea este cea care ne ajuta sa vedem viata cu alti ochi.
Plangi ca sa te descarci si daca asta simti, te va ajuta sa fi mai bine.Iesi la o plimbare prin parc, ia aer, pune-ti ordine in ganduri.
Fi tare, incearca ca tu singura sa te ridici sa o iei mai departe chiar daca sufletul iti este impietrit de durere.Lupta si nu te da batuta nici o clipa,intr-un final ai sa vezi ca vei reusi.
Toti trecem la un moment dat prin asta insa cu vointa si ambitia noastra trebuie sa iesim singuri din starea asta,sa ne ridicam cu puterea noastra si sa o luam increzatori mai departe.
Capul sus, si nu uita ca Dumnezeu ne da aceste lovituri pentru ca stie ca suntem puternici si ca putem depasi acest moment.
Tine minte ca viata trebuie sa mearga mereu inainte, nu inapoi si ca intr-o buna zi vei reusi sa fi persoana care erai si inainte. Timpul vindeca orice rana, insa trebuie doar sa asteptam si totul o sa fie bine.
Ai grija de tine, si daca mai ai nevoie de ajutor sunt aici sa te ajut :*

| CristiB93 a răspuns:

Pfff orice am zice noi aici nu cred cred ca te poate ajuta pe moment asa ca si cand a apasa pe un buton, dar in timp o sa iti revii, toata lumea isi revine din asa ceva oricat de mult ai iubii happy, eu mi-am revenit, si tu poti.

| princess87 a răspuns:

Timpul le rezolva pe toate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai...stii cum se spune "prima iubire nu se uita niciodata".
Dar acum tu trebuie sa te gandesti al altceva, sa inveti sa traiesti viata fara el, ca sa uiti de el poti practica un sport sau mai iesi cu prietenele/prietenii la un suc, o plimbare prin parc, chestii care sa iti ocupe timpul si incearca sa nu te mai gandesti la el pentru ca iti faci mai mult rau!
Fii puternica!
Funda?

| RedheadOnTheRun a răspuns:

Primul pas e simplu: nu mai asculta melodii triste si care te fac sa te gandesti la el excesiv. Ocupa-ti timpul cu alte activitati placute, iesi cu prietenii, deschide-ti mintea..lasa timpul sa treaca.
A venit primavara, ce naiba!

| sensualus a răspuns:

De sentimente de alea se scapa doar in timp

| iosif8 a răspuns:

La melodia asta aproape am plans