| RosaliaOriginala a întrebat:

Cum scapi de adictia de porn?

9 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Nu poti, ea te va însoțit toată viață

| Violleta2022 a răspuns:

Tai internetul din casa, sau blochezi toate site-urile pornografice.

| doctorandus a răspuns:

Adictia de porno nu este un diagnostic acceptat de breasla medicala. Surse: DSM-5, DSM-5-TR, ICD-10 si ICD-11.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce ai vrea să scapi? Dacă nu devii pedofil/violator nu-ți alterezi percepția despre sex și te uiți la filme de genul doar ca să te destresezi și oferi o plăcere ocazională, nu văd de ce ar fi ceva rău? happy

Dacă în schimb, simți că se schimbă percepția reală despre sex prin faptul că vizionezi astfel de filme, poate ar fi cazul să o lași, da mai moale și să mergi chiar la un psiholog/psihiatru.

Ca și chestii minime pe care ți le pot oferi până ajungi la un specialist ar fi veșnica idee cu hobby-urile happy Găsește-ți alte activități prin care să te lași treptat de vizionarea acestor filme happy dacă totuși nu devii un pedofil/violator dar vrei tu să te lași de filme pentru dorința ta personală, eu zic să pui sexul în alte activități happy Gen să pictezi chestii cu o ușoară tentă sexuală, sau să te apuci de fotografii nud sau de portrete nud happy sau orice altceva cu acest subiect și așa poate îți și refaci percepția despre sexualitate. happy

Ar mai fi să-ți găsești o relație dacă nu ai una, ca să experimentezi într-un mod sănătos sexul cu o persoană reală happy dacă ești într-una și nu te satisface, găsește alta sau fă schimbări în actuala, comunicând cu partenerul/partenera despre ceea ce pe tine te deranjază, dar evident atunci când vorbești despre frustrări/negativ va trebui să fie reciproc, la rândul tău, va trebui să îl asculți/o asculți pe partenerul/partenera ta. happy

| Mayhem666 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cel mai bun raspuns din cele pe care le-am citit.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Mayhem666):

Mulțu! happy

| FilipSorin a răspuns:

Salut, daca ai dori te pot ajuta cu chestia asta, da-mi mesaj pe insta daca ai, ma cheama filipsorin.sw

| shookdazed a răspuns:

De ce sa scapi? ca la cum sunt relatiile in ziua de azi, adica nu exista, cu asta o sa ramanem toti laughing))

| Vladimir123779 a răspuns:

De ce? Scz nu am inteles exact de ce vrei sa scapi