| Artemis a întrebat:

Cum se calculeaza media de admitere la liceu, la clasele de a VIII a de acum? Fundaa love struck Ps: scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| Libelle a răspuns:

Se face media
media aritmetica a mediilor din generala plus media aritmetica dintre cele doua examene tottul impartit la 2

5 răspunsuri:
| anDa a răspuns:

Se face media claselor 5-8 si media dintre cele doua note luate la examenul de la matematica si romana. Media de admitere este media dintre (media claselor 5 8) si media testarilor.
Succes pentru amn2!

| Artemis explică:

M-am scuzat de categorie deoarece am vrut sa pun intrebarea aici. De ce? Pentru ca e cea mai vizualizata cateogirewinking!

| Artemis explică:

Nu ai pentru ce big hug

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te scuzi de categorie inseamna ca ai vazut categoria inainte sa postezi intrebarea, si ai mai adaugat "Ps: scuze de categorie".
De ce te`ai scuzat cand puteai sa o schimbi? raised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

App, Artemis tnx pentru "stupid"si "nefolositor" laughing XD