| Secrieru_Denis_1994 a întrebat:

Cum se comporta o fata cu tine daca te place?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In toate felurile,depinde de caracter!
Important este ca tie iti da cea mai multa atentie,indiferent ce face!
Fie te priveste si se ascunde,fie zambeste,rade,te alerga,se inroseste,se ascunde, toate au legatura cu tine, pentru ca nu se poate abtine sa nu-ti dea importanta, placandu-te devii centrul ei de atentie!
Asa ca, invata sa observi!

| neutrino a răspuns:

Ea tot va incerca ca tu sa o vazi, sa o bagi mai mult in seama si sa faci un pas inainte.

| oprescudorin11 a răspuns:

Nu vei sti niciodata, fetele sunt schimbatoare! De tine depinde si nu dureaza! Ele au alt ciclu, alte valori.Mai pe romaneste, azi te plac, maine place pe altul, depinde uneori si de tine.
Scuze ca te dezamagesc.

| slenderica a răspuns:

Irational si ilogic.

| Somebodyღ a răspuns:

Depinde de personalitatea fiecareia...

| zaoo32 a răspuns:

De obicei face multe gafe ex:zice lucruri care nu au nici olegatura cu ceea ce ati discutat
are o anumita sclipire cand te priveste
si zambeste mai tot timpul deci iti vei da seama usor

| ღTootydeCoolღ a răspuns:

Hmm, o intrebare interesanta. De obicei fetele refuza sa le spune baietilor chestia asta in fata, pentru ca au impresia ca dupa ce le va spune, le vor lua in ras, isi vor bate joc, etc., dar poti sa iti dai seama de lucrul asta destul de usor.
Atunci cand placi pe cineva ai tendinta sa o/il privesti mai des decat de obicei. Unele fete in preajma baietilor de care le plac, isi schimba comportamentul, devin mai timide, rusinoase, se agita mai tare, poate isi schimba culoare obajilor ( se inrosesc ), se emotioneaza, le sclipesc ochii, etc.
Ca sa iti fie mai usor sa observi toate de mai sus, poti sa plici un mic test. Du-te in preajam fetei de care iti place, sau de la care vrei sa aflii adevarul si vorbeste cu ea, priveste-o in ochi ( fetele au tendinta sa nu te priveasca in ochi, pentru a li se poate citii foarte repede emotia, asa ca se uita altundeva sau isi gasesc alta ocupatie ), fa un mic gest, atinge-o pe mana, imbratiseaz-o, etc. si vei vedea care ii sunt reactiile.winking
Bafta! Fundaa?

| alexsaltaretu a răspuns:

Pai. nu stiu depinde de fiecare. daca tu o placi cu adevarat spune-i si intreaba daca e reciproc. asta fiind cea mai usoara metoda. daca ai vrea sa iti dai seama cum se comporta cand te place ar fi mai greu pentru ca e vorba despre tine ( cand e vorba despre altii e mai uror sa vezi anumite semne ). semnele sunt diferite de la fata la fata. uite-te si tu cum se comporta cu tine si in functie de cum o cunosti poti sa iti dai seama daca te place sau nu