| anonim_4396 a întrebat:

Cum se face un avort?

5 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Femeia este anesteziata, iar ginecologul indeparteaza peretii vaginului cu niste fiare (chiar sunt fiare). Apoi iti introduce un tub de la un aspirator medicinal.
Pe scurt, copilul este aspirat, smuls, ciopartit...straight face

| AnonimA a răspuns:

Buna de ce t intereseaza asta?straight facedaca vrei sa facI lucrul acesta NU UITA CA FACI UN PACAT MARE

| Crisu_7532 a răspuns:

Avortul se face numai de catre un doctor ginecolog deoarece este o operatie destul de riscanta. In functie de varsta sarcinii si de recomandarea doctorului, avortul se poate face prin chiuretaj sau prin aspiratie. Oricum ar fi, este un proces destul de dur care lasa cicatrici atat asupra fizicului mamei cat si asupra psihicului. Parerile in ceea ce priveste avortul sunt impartite: unii considera ca nu este o crima intrucat fatul nu poate fi numit, in primele 12 saptamani, o fiinta dar exista si alte voci care sustine ca avortul este o crima deoarece, prin intreruperea de sarcina, se pune capat unei vieti. cea a fatului.
Din cauza multor dezavantaje pe care le are, inclusiv sterilitatea, se recomanda (si am tot zis asta!) INTOTDEAUNA sexul protejat tocmai pentru a preintampina o sarcina nedorita.
uite, daca vrei sa te documentezi in plus: http://www.avort.ro/

| gabytza_7109 a răspuns:

Te duci la doctor, iti faci o programare. de obicei se progreameaza dimineata pe nemancate, nebaute. te duci acolo iti faci o injectie in fund si apoi te lasa sa ametesti un pic si te pune pe masa aia si dureaza cam 7-10min. depinde de doctor, si dupa interventie te duci inapoi in pat stai pe burta si la cateva min iti vine sa vomiti te dui la bae vomiti anestezia care ti-a facut-o asistenta si incerci sa faci pipi si apoi iti pui un tampon(de obicei dala mare de noapte) ca iti curge cam mult. si o sa-ti dea niste pastile sa nu se infecteze acolo inauntru si le iei timp de o saptamana.

| AnaMaria_3504 a răspuns:

Buna.
Se face numai la ginecolog, nu asa de capul tau, ca poti sa-ti faci mai mult rau.
In orice caz e dramatic sa treci printr-un avort.Pe moment poate nu o sa-ti dai seama, dar apoi toata viata o sa-ti amintesti de lucru asta inuman ce l-ai facut.Gandeste-te ca e o viata acolo, si gandeste-te ca poate e singura sansa cand poti sa ai un copil...
Mai multe poti sa afli din filmuletul asta, sigur o sa intelegi ca nu e deloc ok avortul http://www.youtube.com/watch?v=6UmvhdCc7DM