| b3b3l00sha a întrebat:

Cum se face un masaj erotic? dar mai detaliat daca se poate...mersi

11 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Cu rabdare, ulei de masaj, ceva stiinta, lumanari parfumate, si incepi cu extremitatile - maini, picioare, si abia la urma de tot in zona genitala!, unde vei face miscari blande, circulare, si, in functie de ceea ce doresti/iti, in continuare, stabilesti impreuna cu el!
Success!
Sa ai unghiile scurte si bine pilite!

| cretzufinish a răspuns:

Un masaj erotic poate fi considerat un dans al degetelor pe pielea partenerului. Este cel mai mare organ senzorial al corpului si poate produce placeri intense. In primul rand, e nevoie de o lotiune sau de un ulei de masaj.

Ia cateva precautii: daca partenerul este alergic la anumite substante, cel mai bine este sa folosesti lotiuni pentru pielea sensibila si pe baza de apa. Lotiunile cu arome pot fi exterm de senzuale, insa ai grija ca parfumul sa fie unul discret, pe care partenerul/a sa il agreeze.

Si locatia este extrem de importanta: pentru un efect garantat, incearca o cada plina cu apa si putin spumant, sau pur si simplu pe podea sau pe pat. Scoate din priza telefonul fix si inchide mobilul, ca sa nu va deranjeze nimeni.

Alege o muzica ambientala placuta, care sa linisteasca. Jazz-ul ar fi o optiune ideala. Lumanarile sau betisoarele parfumate sunt si ele binevenite, atata timp cat nu ingreuneaza aerul din incapere. O camera cat mai bine oxigenata ajuta chiar mai mult decat aceste artificii.

Lasa-ti mainile sa se joace

Se poate incepe cu masarea umerilor si a gatului pentru relaxare, intr-un masaj obisnuit. Astfel, partenerul se va obisnui cu atingerea. Fiecare miscare trebuie sa fie facuta prelung si delicat, in asa fel incat sa fie resimtita cu intensitate la nivelul pielii.

Incepeti cu coloana vertebrala si coborati pana la baza spatelui. Miscarea continua este cheia unui masaj de succes, dar si grija cu care este atins partenerul. Sunt interzise miscarile grabite, smucite, care ar putea sa il surprinda pe partener sau chiar sa il irite.

Este esential ca ambele maini sa exercite o presiune aproximativ egala pe tot timpul masajului, pentru a nu crea senzatia de iregularitate. Cand mainile pleaca de pe piele, miscarea trebuie sa fie facuta incet, intr-un stil de "alunecare". Incercati sa mentineti un ritm constant al miscarilor.

Din cand in cand, schimbati tipul de miscari, pentru a evita situatia jenanta in care partenerul este atat de relaxat incat a adormit. Asculta-ti partenerul daca spune ca prefera o atingere mai puternica sau mai slaba.

In continuare, improvizati: alternati miscarile de masaj cu o apropiere in treacat a mainilor de zonele erogene, fara sa treceti la fapte. Folositi-va instinctul, iar cand lucrurile au evoluat, ghidati-va dupa raspunsul partenerului la miscarile pe care le faceti.

Se poate folosi si "recuzita": o esarfa moale sau o pana poate sa "alunece" in treacat pe pielea partenerului din cand in cand sau sa gadile usor.

| kllass a răspuns:

Nu-i asa ca esti enervata, frustrATa dupa ce ai citit astea doua(prime)raspunsuri? Te vei obisnui... e plin de copii pe aici.

| westside a răspuns:

Depinde unde vrei s-a faci masaj erotic laughing)"

| ZuuZaaA a răspuns:

De ce intrebi? Ti s-a facut vreo propunere si nu stii daca sa accepti?laughing

| ZuuZaaA a răspuns:

@klass
Hai nu mai spune?! Plin de copii mici pe aici nu?
Ce am spus mai sus it was just a joke, speram sa te prinzi, dar se pare ca nu prea ai de ce anume sa te prinzi.
Think about itwinking
Pa, pa

| Timishan a răspuns:

Maaah!?, tu vrei sa furi meseria cuiva?!, rautate mica ce esti. tongue Un masaj erotic este un masaj gemut.Deci, nu poate fi prea greu.hee hee Glumesc, glumesc!, ...Nu stiu cum vine masajul erotic, dar trebuie data silinta si in acest sens pentru multumirea partenerului.Sa ai spor si-ndemanare! big grin Ciao! wave

| alexandraalis a răspuns:

Masajul facut de ea:

Nu este chiar foarte diferit fata de miscarile lui. Tensiunea o tii la cote maxime daca faci ce faci si te invarti in jurul zonei supererogene. Te poti folosi si de unghii sa ii dai fiori. Nu zgaria ca o pisica. Ca si in masajul thailandez foloseste-te de gura sa musti usor, sa il sugi (fara semne). Lasa-l sa iti simta respiratia aproape. Mangaie-l cu sanii tai. Sa nu ramai fara ulei pe maini pe parcursul "turului". Cum si tu ai fost unsa si acum este si el, lasa corpul tau sa alunece pe al lui, unduindu-te erotic. Maseaza fesele si spatele lui cu sanii tai. Nu ii baga prea mult in seama organul, lasa-l sa mai suspine. Sopteste-i la ureche ce simti, muscandu-l senzual.

Cu cat atingerile voastre vor fi mai delicate, cu atat tensiunea sexuala va creste. Atunci cand iti vei intoarce partenerul, priveste-i cu dorinta si pofta "acea zona" lasandu-i de inteles ca iti doresti sa il simti si mai aproape. Printr-un masaj senzual al penisului si testiculelor, apropie-te cu limba. Sa iti simta respiratia, sa vibreze. Atentie la ulei...

De acum, daruirea senzatiilor va apartine doar voua.

| aumih16 a răspuns:

Masajul erotic pai la asta iti maseaza aia organul fie el vagin penis sau sani

| ancadina a răspuns:

Am eu o reteta ce nu da gres niciodata, ii propui prietenului tau un asaja, normal. in dezbraci il pui pe pat, si incepi un masaj usor cu o lotiune/ulei/crema ce iti nazare tie, si fara sa isi dea seama iti dai bluza jos, si sutienul, sau ce mai ai pe tine, ca sa ramai la bustul gol, si incet incepi sa ii atingi spatele cu sani tai, prelung, si il mai saruti din cand in cand, il mangai si cu degetele...iti spun eu ca nu da gres niciodatawinking
mult succes

| PoopDoolce a răspuns:

Atingadui cu mana punctul prostatei dar foarte lent pana se excita ea se afla dupa ouale la barbat/baiat si are forma unei nuci. in cazul fetelor ea are forma unei teci si la sf teci se simte niste osulete pe acolo dar atentie masajul se face foarte lent fara nici un pic de graba pana se excita persoana