| Costinamiha a întrebat:

Cum se manifesta diareea severa?

9 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Te caci pe tine grav, gen ploua din tine

| Lawliet14 a răspuns (pentru whatevernvm):

Cu stropi?

| Ripley a răspuns (pentru Lawliet14):

Cand stai pe WC si simti ca nu poti sa te ridici. Sau te ridici si simti ca mai trebuie sa te pui odata. Si nu se mai termina... Ia o pastila ceva.

| whatevernvm a răspuns (pentru Lawliet14):

Cu tunete si fulgere

| CuriousStuff a răspuns:

Peste 5-7 scaune de consistenta moale pe zi.
Persoana in cauza trebuie sa se hidrateze foarte bine in perioada asta. Adica sa consume orice lichide. Cel mai mare pericol e deshidratarea.

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Diareea severa reactioneaza mai greu la medicamente si la dieta alimentara si se prelungeste. O diaree obisnuita se vindeca in maxim doua zile.

| RoxanaGhost a răspuns:

Scaune moi[foarte moi]

| Costinamiha explică:

Pai si eu daca am avut un singur scaun moale, apos, pot sa o numesc diaree severa?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Costinamiha):

NU, in nici un caz nu se poate numi nici macar diaree si cu atat mai putin una severa. In acel caz a fost vorba pur si simplu de un scaun cu consistenta moale care nu se poate considera ca fiind de natura diareica. Sanatate!