| Sara2 a întrebat:

Cum se manifesta menstruatia peste sarcina? vreau sa vorbeasca persoanele care au avut menstruatie peste sarcina! pe mine m-a tinut doar 4 zile in care a curs normal si mi-a venit mai devreme (da acum nu stiu sigur daca sunt) nu am nici un simptom, se poate dupa 29 zile sa nu ai nici macar 1 simptom?

5 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

In primul rand, sangerarea peste sarcina nu este un fenomen frecvent, si poate fi ori extrem de scurta(citeva picaturi intr-o zi) fie prelungita pe mai multe zile, insa nu seamana cu o menstruatie obisnuita. Ce anume inseamna ca nu seamana cu o menstruatie obisnuita, este destul de dificil de explicat, deoarece menstruatia in sine nu arata la toata lumea la fel.Lasa-mi un mesaj despre cum se prezinta "menstruatia" ta [aspect, culoare, cantitate, miros] poate te pot ajuta.

pa, pa.

| ronin33dan a răspuns:

Exista mestruatie peste sarcina dar este cantitativ foarte mica, cateva picaturi, dar exista si acele cateva picaturicare nu trebuie confundate cu menstruatia si care sunt o instiintare a organismului ce iti spune ca esti insarcinata! Controlul unui medic poate stabili exact despre ce este vorba!

| nekane a răspuns:

Este posibil ca in perioada in care are loc fecundatia sa apara o usoara sangerare, dar nu este o regula.Printre primele semne ale sarcinii amintim sanii umflati si durerosi. Daca ai sangerat 4 zile, flux normal, sanii au forma si consistenta normala, nedurerosi, in mod sigur nu esti insarcinata.Pe parcursul vietii, pot aparea dereglari din diverse motive.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este posibil sa ai menstruatie peste doar ca tine mai putin si iti vine inchis la culoare si mai uscat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@ relucu1987, poate avea menstruatie peste sarcina daca este o sarcina extrauterina happy