| ElenaGreen65 a întrebat:

Luna aceasta menstruatia mi-a venit mai devreme cu 3 zile si a fost de culoare maronie. M-a tinut normal, 5 zile, dar mi-a curs destul de putin. Am si dureri de burta jos, la ovare, ca si cum inca as fi la menstruatie. Crede-ti ca am racit sau am vreun chist ceva? Am sa ma duc si la medic dar pana atunci as vrea sa aud parerea uneia dintre voi care poate a patit asta. Ma gandeam la inceput sa nu fie vorba de o sarcina, dar ultimul contact sexual a fost protejat, cu 3 zile inainte de a-mi veni menstruatia mai axact a avut loc. Va rog sa imi raspunde-ti. Multumesc anticipat. Funditabig grin:X

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu esti insarcinata,poate fi un chist,o raceala la ovare,ma bucur ca mergi la medic!
Nu intarzia,cu cat mai devreme descoperi ce ai si te tratezi, cu atat organismul tau va avea mai putin de suferit!
Nu te gandi la sarcina, nu pari sa ai vreun motiv!
Multa sanatate!

1 răspuns:
evenso
| evenso a răspuns:

Pentru siguranta fa totusi un test de sarcina din urina de dimineata, daca este negativ, probabil ai o dereglare menstruala.
Chisturile ovariene pot da dureri de diferite intensitate, dar numai ecografic se poate vizualiza, asta o sa faci cand vei ajunge la ginecolog.