| Alee_7002 a întrebat:

Cum se manifesta SIDA?

6 răspunsuri:
| Anileda a răspuns:

Nu e asa ca iti e lene groaznic?

| Maddu a răspuns:

Sida se poate manifesta sau nu se poate manifesta.Exact cum a zis si alexftz dar. uneori o descoperi prea tarziu. Daca este vorba despre tine trebuia ca tipul sa se protejeze:d Deci numai sta pe ganduri cum se manifetsa si du-te la spital.scoate 200 lei sau cat o fi pentru ca sanatatea nu are pretwinking

| eSc a răspuns:

De 1 ora stau pe site si am vazut deja 5 intrebari de-a le tale!

Ce e crezi ca ai SIDA sau ai facut-o pentru prima oara si iti e frica?

| Ema1234 a răspuns:

Bua' fiind toti adolescenti, eu zic ca suntem o familiehappy ITI ZIC SINCER...ma bine n`o faci never decat sa ai Sida.Crede-masad oricum ia-ti alt/a fata/baiat care nu are. Sau daca deja ai facut`o.ei bine Bafta my sweetyoh go on.N-am cum sa te ajuthappy Funda?:*:*:**:*:**:*:**::*:*

| alexftz_1447 a răspuns:

Faza I : lipsita de simptomatologie sau cu simptome ce pot fi intalnite si in alte afectiuni infectioase sau neinfectioase : dureri de cap, dureri musculare si articulare, febra, greturi, scaderea poftei de mancare, umflarea ganglionilor (simetrica)
faza II : asimptomatica cu exceptia umflarii ganglionilor
faza III : apar simptome ce reflecta prezenta unor infectii fara gravitate: dureri de cap, febra, transpiratii nocturne, oboseala cronica, diaree, afectiuni ale pielii, leziuni ale mucoasei bucale
faza IV : simptomatica: boli gastrointestinale, boli pulmonare, boli neurologice
faza V : pierdere de greutate, debilitate, afectarea sistemului nervos central

In stadiile primare pot apare, de asemenea, tulburari de vorbire, de memorie, ameteli, apatie, stari de anxietate.

| Alee_7002 explică:

@Bogdy. da ma! si sunt minora. si daca am nu vreau sa afle parinti. specific ca el nu a ejectat in mine si am facut actul sexual doar 1 min.cam asa.