| lavyyy_6110 a întrebat:

Cum se numea desenul acela de pe Fox kids cu 2 vrajitori care avea 2 animale de companie ( am uuitat ce animale ) care salvau lumea... cei doi vrajitori vroiau sa distruga lumea si animalele ( un corb parca ) ajutati de o balena parca salvau situatia. mersiii... dau funda

Răspuns Câştigător
| UTILIZATOR0 a răspuns:

A...Vrajitorul bubonic si vrajitoarea Esmeralda care aveau 2 animale fiecare, esmeralda pe pisica si bubonic pe o cioara.Pe pisica o chema Maurice si pe cioara Cioro.Desenul se numea Ungi-Pungi.Nu cred frate ca mai gasesti pe undeva...E dus demult. Oricum a fost misto.Ma uitam si eu.In speranta ca ti-am fost de ajutor imi poti da si o funda.A si nu era nici o ''balena'' era o broasca testoasa care traia intr-o pestera.

4 răspunsuri:
| UTILIZATOR0 a răspuns:

In engleza desenul se scrie:Wunschpunsch

| UTILIZATOR0 a răspuns:

Uite un link catre youtube...Gasesti episoade in engleza si germana ca in romana nu prea:http://www.youtube.com/watch?v=-81tioQGTfQ

| ByaSimpleGirl a răspuns:

Uite http://www.4kids.tv/ cred ca o sa te ajute