| capitanul18 a întrebat:

Cum se numește operația de alungire a "aței" penisului? Și cam cât de mult se poate lungi? Am încercat să caut pe net dar găsesc numai pentru a tăia ața. Sper că acum e ok întrebarea și nu o mai sterg adminii.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fren(ul)oplastie.
https://syromed.ro/......unctional/
Medicul urolog chirurg iti poate evalua starea de fapt a frenului penian si daca este posibil si in cazul tau, printr-o operatie chirurgicala acea teaca de piele se poate prelungi exact atat cat este necesar, pentru ca in momentul intrarii penisului in erectie totala frenul sa nu mai fie tensionat si sa aplece in jos glandul penian.
Sanatate!

| capitanul18 explică (pentru corbulalbrosu):

Pe acel site scrie de tăierea aței, nu de alungire. Deci se poate lungi până nu va mai exista probabilitatea de a se rupe într-un contact sexual, chiar și foarte îngust cu o presiune mare pe penis în forțarea de a intra?

2 răspunsuri:
| lickypuss a răspuns:

Cricotat.