| BlueBloodd a întrebat:

Cum se obtine un orgasm multiplu la un barbat cand se masturbeaza?

3 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Noi avem orgasm odata si bine, cand ejaculam, si atat.

| corbulalbrosu a răspuns:

Orgasmul multiplu, care mai este denumit si orgasm in cascada, se poate produce si manifesta doar in cazul femeilor. Fiindca in cazul barbatilor starea de orgasm apare in momentul procesului de ejaculare a spermei, starea de orgasm barbatesc NU se poate manifesta repetitiv incat sa devina multiplu, din cauze de natura fiziologica foarte precise. Sanatate!

| Frank51 a răspuns:

In teorie, ajungi la punctul in care ai orgasm si iti incordezi muschiul Pubococcigian, ai un orgasm fara ejaculare, apoi cica nu exista perioada refractara, poti avea un orgasm in secundele urmatoare, dar nu stiu cat de adevarat este.