| Marianacau a întrebat:

Hei TPU, am o intrebare! Credeti ca fetele care se masturbeaza in copilărie(de la 12-13 ani) nu o sa mai fie la fel de dornice de sex in viitor? Sau vor obține mai greu un orgasm vaginal?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

O sa aiba tragere de sex, vor ajunge la orgasm mai greu uneori

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu exista nicio legatura directa sau vreo interdependenta, intre activitatea de practicare a masturbarii si o eventuala scadere a nivelului LIBIDOULUI. Teoretic prin practicarea masturbarii intravaginale, vaginul respectiv este pregatit intr-o foarte mare masura in privinta largirii canalului vaginal, de asemenea a intinderii muschilor, scaderea rigiditatii si cresterea elasticitatii muschilor. Obtinerea orgasmului vaginal de regula depinde de foarte multe lucruri si aspecte ale vietii sexuale, motiv pentru care, in acest moment NU se poate face o asemenea apreciere. Multa sanatate!

| mihai69 a răspuns:

Nu, dimpotrivă.

| Alegeo a răspuns:

Nu e adevarat.