| carlutza1001 a întrebat:

Cum pot sa fac sa am orgasm multiplu prin masturbare? dau funda.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu poti forta chestia asta. Pur si simplu li se intampla unor fete (cele mai senzuale) si altora nu.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Masturbarea este considerată o deviere de comportamen sexual conform psihologilor așa cum și sexul oral/anal îmbracă aceeași "mantie" a devierii!
Nu o dată unul din parteneri care practică mereu această autosatisfacție sexuală întâmpină probleme în intimitatea în doi. De ce? Nu are efectul scontat ca și masturbarea.
Una este autocunoașterea care poate fi și prin explorare reciprocă cu partenerul/a (actul sexual trebuie dus la rangul de artă, nu la bătaie de joc) și alta este să faci un "hobby" care te duce la stări confuze sexuale și comportament social schimbat prin perversitate!
Pa, pa.

| MMihai a răspuns:

Cred că nu prea se poate!
Orgasmul multiplu apare în timpul actului sexual, iar masturbarea nu este act sexual, oricum nu sunt fată și nu am idee, ce simte o fată când se masturbează.

| justitiarul a răspuns:

Prin mastubarare? De ce nu astepti sa ai un partener, sa existe o legatura emotionala serioasa intre voi.Masturbarea e un fel de cunoastere a organismului si oamenii intregi la minte nu o practica pentru a obtine placeri nebanuite, facand din asta o perversiune.De altfel masturbandu-te cu atata ardoare in dorinta de a obtine orgasm multiplu e posibil ca viitorul tau partener sa nu te mai poata satisface niciodata.
E gresit si zvonul raspandit pe aici din gura sau tastele unui anumit user, cum ca daca adolescentii nu se masturbeaza nu sunt sanatosi mintal.Nimic mai gresit! Nu m-am masturbat niciodata si am fost un tanar perfect echilibrat psihic.Am facut insa mult sport la viata mea, m-am concentrat pe activitatile ce au tinut de invatatura, activitati extrascolare si ajutorul altor persoane si nu am devenit dependentul unui nou sport :masturbarea.

| mihaitudor973 a răspuns:

Lasa un mesaj pe privat cu id de mess.