| Marius925990 a întrebat:

Cum se procedeaza cand pana la un moment dat in relatie totul e foarte frumos si deodata parca s-a plictisit de tine?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care intervine raceala, plictiseala, rutina, etc. intr-o relatie de cuplu sau prietenie, este cat se poate de normal sa intretii cu partener/ul/a o discutie amiabila pe respectiva tema si daca relatia nu mai merge, pur si simplu te desparti in conditii cat mai civilizate. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii,eu o luna si ceva, in fiecare dimineata, am baut smoothie de patrunjel.La inceput mi-a placut, insa acum vreo doua zile mi.am zis:"Bai, m.am plictisit de chestia asta, trebuie sa incerc si altceva!"Am inceput sa beau smoothie de varza.Iti zic, e oribil.
Doua saptamani o mai tin asa si o dau pe apa plata.
Poti sa o lasi sa incerce altceva, daca s-a saturat, sau, stiu eu, mai adauga si tu o mirodenie ceva, schimba putin reteta.

| kandaraki a răspuns:

Se merge pe drumuri diferite si cu alti parteneri

| Mak99 a răspuns:

Cat timp are relatia? Trebuie sa intelegi ca asa e femeia, nu o poti schimba, daca simte ca nu mai are viitor langa de nici o culoare,"o taie" acolo unde ii este cald.Adevarata provocare este sa o lasi sa plece fara sa te opui, sa plangi sau sa-i cazi in genunchi sa stea.Esti barbat, ai atitudine demna de asta.In felul asta o sa-ti dai seama daca o sa se intoarca sau nu. Femeile gandesc TOTAL diferit de noi, diferenta de la Marte la Venus.

| georgemandrus a răspuns:

Va despartiti.
Crede-ma si eu am trecut prin asta si in acel moment si eu si partenera mea am fost de acord sa ne despartim.