| ankahelene a întrebat:

Cum si cand iti dai seama daca esti sau nu insarcinata?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei, primul semn e intarzierea menstruatiei. Dupa 7 zile de intarziere (sau minim 21 de zile de la contactul sexual neprotejat), iti faci un test de sarcina din urina de dimineata pe care il repeti dupa 3-4 zile.

| MikyMi a răspuns:

Pai: -daca ai greturi:
-daca nu ti-a venit menstruatia;
- daca ai pofte;
- si cel mai sigur sa faci un test dupa 10 zile de la contactul sexual.(gasesti la farmacie, dar daca tie rusine sa ceri sunt la kaufland)...
Ai grija de tine!

| Victoria a răspuns:

Facand un test de sarcina la aproximativ 2 saptamani dupa, sau mergand la medic. Totul aici:
http://www.clopotel.ro/......a-172.html

| emilia21 a răspuns:

Buna poti face un test de sarcina, dar mentionez ca trebuie facut dupa 21 de zile, atunci se va vedea rezultatl mai bine, pana atunci se poate sa nu se vada rezultatul, poate da eroare! primul semn al sarcinii poate sa fie lipsa menstruatiei, apoi urmeaza durerea de cap, greturile, oboseala, dar cum se zice fiecare femeie cu corpul ei, se poate sa nu ai aceste semne! semnul cel mai bun este lipsa menstruatiei! daca iti doresti un copil iti urez bafta si multa sanatate, si sa ai grija de tine, ca pana la urma sunteti doi!